Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Belgia – duży popyt na owoce pestkowe

Firma Van Dijk Foods Belgium w Brukseli miała już owoce pestkowe dostępne w marcu. Teraz jednak sezon już w pełni się rozpoczął. „Zawsze jesteśmy jednymi z pierwszych, którzy zaczynają od owoców pestkowych. To hiszpańska marka Royal. Ale śluzy są obecnie otwarte na oścież. Popyt na brzoskwinie, nektarynki i morele był już dobry wcześniej. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni piękna pogoda zwiększyła go jeszcze bardziej,” mówi Henk Vlaeminck.

„Nie możemy też narzekać na dostawy. Obecnie dysponujemy wystarczającą ilością dobrych rozmiarów i odmian. Podaż jest porównywalna z zeszłoroczną. Słyszeliśmy jednak, że drzewa w niektórych regionach Hiszpanii zostały uszkodzone przez mróz. Trudno powiedzieć, czy spowoduje to jakiekolwiek problemy. Trudno teraz cokolwiek przewidzieć, przy globalnej pandemii. Kraje wakacyjne ponownie otwierają swoje granice. Wpłynie to również na popyt na owoce.”

Według Henka ceny brzoskwiń, nektarynek i moreli zależą od ich jakości. „Zawsze sprzedajemy owoce pestkowe Royal po wyższej cenie niż owoce niższej jakości. Oprócz owoców pestkowych istnieje również duży popyt na melony. W tej chwili jest ich niewielki niedobór. Ale spodziewamy się większej podaży w przyszłym tygodniu, aby zaspokoić popyt,” podsumowuje.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE