Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Francja – na razie mało wczesnych ziemniaków

„Mróz sprzed miesiąca miał ogromny wpływ na ilość wczesnych ziemniaków” - wyjaśnia Eric Delimbeuf z La Rebelle. Ta francuska fFirma z siedzibą na wyspie Ré specjalizuje się w sprzedaży wczesnych ziemniaków. „W tej chwili oferta jest bardzo ograniczona. Jednocześnie wczesne ziemniaki są bardzo poszukiwane, więc zaspokojenie popytu jest skomplikowane.”

Większość produktów La Rebelle sprzedawana jest w ekskluzywnych restauracjach. „Sprzedajemy nasze produkty przez pośredników, w tym Les Vergers de St Eustache w Paryżu. Popyt ze strony restauracji jest niższy niż zwykle, ale tak naprawdę nie ma to na nas wpływu, ponieważ zbiory są raczej niewielkie.”

Eric dodaje, że kampania wczesnych ziemniaków trwa dość długo. „To działa na naszą korzyść. Pola, na których ziemniaki posadzono nieco później, wyglądają obiecująco, ale ilości pojawią się dopiero pod koniec czerwca lub na początku lipca.”

Ceny pozostają bardzo wysokie jak na tę porę roku. Nie rekompensują jednak braku wolumenów. „Płacenie producentom to wielkie wyzwanie” - wyjaśnia Eric, dodając, że La Rebelle nigdy nie kupuje produktów skądinąd, aby produkować pod tą marką.

Według Erica jakość jest dobra. „Smak jest jednym z naszych priorytetów i muszę przyznać, że w nietypowy sposób ziemniaki mogą czasami nie spełniać oczekiwań, ale jakość nadal pozostaje powyżej średniej.”

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE