Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Holandia – mniej śliwek, ale lepszej jakości

B&B Fruit to największa firma zajmująca się uprawą śliwek w Holandii. Tamtejszy sezon jest już w pełni. Marinus Bunt jest zadowolony z przebiegu sezonu. „Sprzedaż idzie dobrze” – mówi. „Jest mniej innych owoców pestkowych, takich jak brzoskwinie i nektarynki. To napędza popyt na holenderskie śliwki. Może być ich nieco mniej, ale ceny są dobre.”

Śliwki mają teraz również dobry okres przydatności do spożycia. Tak nie było z wczesnymi odmianami. Biorąc pod uwagę, jak bardzo pada deszcz, jestem zdumiony, że tak dobrze smakują. Mam nadzieję, że przez jakiś czas pozostaną suche. Ostatnie śliwki odmiany Opal już pękają. Obecnie jesteśmy bardzo zajęci odmianami Jubilee i Victory.

Teraz dzienne ceny handlowe pierwszego Reine Victoria wahają się od 2,50 do 3 euro. Pozostałe odmiany sprzedawane są od 2 do 2,50 euro. A więc niezły poziom cen”, kontynuuje hodowca. „Kupujący z takich miejsc jak Niemcy i Skandynawia są aktywni. W Holandii sprzedaż nieco spadła w ostatnich tygodniach. Spodziewana jest jednak lepsza pogoda i planowane są kampanie marketingowe. Dlatego przewiduję ożywienie również tutaj.”

W tym roku firma oddała do użytku nową sortownię i pakowalnię. Posiada między innymi nową maszynę do owoców pestkowych. Nadaje się do owoców od 30 do 100 mm. Wybiera jakość wewnętrzną i zewnętrzną. Pozwala to firmie na tworzenie programów dostosowanych do potrzeb klienta. I automatycznie sortuje gotowe do spożycia śliwki. To jest wyjątkowe na rynku holenderskim.

W pierwszych tygodniach mieliśmy z nią pewne problemy . Taka maszyna jest w stanie zrobić wiele. Ty jednak musisz nauczyć się ją obsługiwać. Mieliśmy dobre wsparcie ze strony Sorma Benelux. Urządzenie działa teraz dobrze. Jest to również bardzo potrzebne, ponieważ największy boom dopiero nadejdzie. Mamy szczyt wolumenu w ciągu najbliższych trzech tygodni. Wtedy coś musi się wydarzyć” – podsumowuje Marinus. Holenderski sezon śliwkowy trwa do połowy września.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE