Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – początek sezonu warzyw z otwartego gruntu

Rozpoczął się holenderski sezon warzywny z otwartego gruntu. Startują zbiory kalafiorów, brokułów i sałaty lodowej. Ale według Roberta Vogla z AGF Direct, sezon dopiero się zaczyna. „Z zimną wiosną i przymrozkami było trochę trudno.”

„Jeszcze nie zaczęliśmy nawet zbioru brokułów. Zaczniemy od mniejszych dostaw w ciągu tygodnia. Nasi producenci będą również musieli przycinać wiele małych rozmiarów. Wynika to z problemów ze zbiorami. Nie możemy się doczekać, kiedy zbiory naprawdę się potoczą pełną parą."

Na rynku wciąż import
Robert mówi, że na holenderskim rynku wciąż jest kilka warzyw importowanych. „Ale te sezony też się kończą, a oferta importowana znika. Nasi klienci chcą jak najszybciej przejść na warzywa krajowe.”

Skutki ładnej pogody
Czy ładna pogoda miała jakiś wpływ? – Od kilku dni jest ładnie. Ale wiał silny wiatr, z północy, a nie z południa. Zatem lepsza pogoda jednak nie przyniosła jeszcze większego efektu.

Ceny
Jak na tę porę roku zapasy letnich kalafiorów są wciąż skromne. „Słyszałem, że ceny wahają się od 1,10 euro do 1,40 euro. Brokuły oczywiście nie są jeszcze dostępne. Ale sałata lodowa ma się dobrze. Skrzynka kosztuje od 4 do 4,50 euro. Jednak sezon wciąż musi się naprawdę rozpocząć,” podsumowuje Robert.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE