Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Holandia – pomidory z Maroka wypierają te hiszpańskie

Na holenderskim rynku importowanych pomidorów hiszpańskie produkty coraz bardziej tracą na znaczeniu na rzecz produktów z Maroka. Tak twierdzi Ger Kingma z Hagé International. „Każdego roku jest coraz mniej hiszpańskich pomidorów. Pomidory to pozycja budżetowa. Aby nadążyć za poziomem cen, wiele osób decyduje się na produkt marokański.”

„Jakość marokańskich pomidorów była kiedyś uważana za gorszą. W ostatnich latach znacznie się poprawiła. Fakt, że są one prawie stale obecne na rynku angielskim, mówi wszystko. To niemożliwe przy niskiej jakości produktu. Produktom z Maroko wciąż brakuje jeszcze certyfikacja; nie każdy eksporter to ma. Ale współpracujemy tylko z certyfikowanymi dostawcami.”

Ger twierdzi, że obecny sezon importowanych pomidorów stoi przed znacznymi wyzwaniami. „Od samego początku pomidory były o wiele za tanie. Sprzedaż detaliczna trwa nadal, ale cały wolny rynek został zakłócony. To znacznie utrudnia handel. I niemożliwe jest sprzedanie wszystkich odmian i rozmiarów detalistom”. „Nie wszystkie pomidory są wielkości B; resztę też musisz być w stanie sprzedać. To niepokojący trend również dla producentów. Wymagania stają się coraz bardziej rygorystyczne. I nie zawsze automatycznie otrzymujesz za to rekompensatę cenową - podsumowuje Ger.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE