Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – słaby eksport kapusty

„Bardzo źle” - tak Richard Kruijer z holenderskiej firmy handlowej Tuindersbelang opisując obecny rynek kapusty. Mówi, że blokada branży gastronomicznej pozostawiła znaczący ślad na sprzedaży czerwonej i białej kapusty. „Wiele restauracji zwykle kupuje kapustę na rynkach hurtowych. Większość z nich jest teraz zamknięta.”

„Ze środkami dotyczącymi COVID-19 mamy do czynienia od około roku. Wiele osób gromadziło zapasy w pierwszych tygodniach. Ceny wzrosły, ale to było krótkotrwałe. Zaraz później ceny znowu spadły. Teraz, szczególnie w przypadku białej kapusty, cena przez długi czas była umiarkowana. Ceny były nawet poniżej kosztów. Kapusta biała jest obecnie sprzedawana za 0,12–0,18 euro. Ceny kapusty czerwonej są nieco wyższe i wynoszą od 0,20 do 0,25 euro.”

„Wiele krajów europejskich nadal ma dostęp do lokalnej produkcji. My jesteśmy magazynem dla Europy. Musimy więc po prostu poczekać, aż w tych krajach skończą się zapasy. Nigdy nie wiadomo, co się stanie. Zaletą niechętnego rynku jest to, że wszyscy łatwiej wypuszczają kapustę , nawet za granicą. Mroźna wiosna i ciepłe lato mogą ożywić konsumpcję i ceny. Ale myślę, że przy tych strasznych cenach zmniejszenie areału w Europie jest nieuniknione”- podsumowuje Richard.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE