Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – wzrósł popyt na ziemniaki

W Holandii w pierwszym tygodniu lutego zaczął padać śnieg. Dlatego w wielu gospodarstwach domowych znów podaje się tłuczone ziemniaki. „Wiele osób kupowało ziemniaki pod koniec ubiegłego tygodnia. Ale w tym tygodniu jest znacznie ciszej” - mówi Leon van den Oord z holenderskiej firmy Jac van den Oord Potatoes.

„Kiedy robi się chłodniej, z pewnością jest to ogólnie korzystne dla handlu ziemniakami. Coraz więcej osób podaje dania na gorąco. Tak więc sprzedaż przenosi się z mniejszych ziemniaków wysokiej jakości na ziemniaki skrobiowe. Sprzedaż ziemniaków jest dobra od jakiegoś czasu. Ceny w przetwórstwie również rosną. Zajęło to jednak dużo czasu. Z niecierpliwością czekamy na ponowne otwarcie sektora hotelarskiego. Jesteśmy bardzo mocni w tym segmencie. Chcielibyśmy, aby sprzedaż znów wzrosła.”

W drodze są też pierwsze importowane ziemniaki. Maroko dostarczy pierwsze wczesne ziemniaki; Izrael pójdzie za nim. „Trudno jest przewidzieć wielkość podaży. Hiszpania ma nieco niższe zbiory, ale w Izraelu perspektywy wyglądają dobrze. Ale to tylko rozgrzewki. Prawdziwy sezon sprzedaży importowanych ziemniaków trwa od połowy kwietnia do początku czerwca. Wtedy ten rynek naprawdę nabiera wigoru”- podsumowuje Leon.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE