Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Kończy się egipski sezon czosnkowy

Sezon czosnkowy w Egipcie dobiega końca i według May Yassina, menadżera eksportu w Stars of Export, sezon ten był całkiem dobry. Popyt na świeży zielony czosnek był większy niż na świeży czosnek suchy, mówi: „Ogólnie sezon czosnkowy był udany, popyt był raczej inny niż w poprzednim roku. W niektórych porach roku świeży zielony czosnek ma większe wzięcie niż świeży czosnek suszony, a w innych jest dokładnie odwrotnie. W tym roku świeży zielony czosnek cieszył się większym popytem niż świeży czosnek suszony. Jednak nadal mieliśmy nasze programy i udało nam się wyeksportować takie ilości świeżego suszonego czosnku, na jakie liczyliśmy. W przypadku świeżego zielonego czosnku udało nam się wyeksportować jeszcze większe ilości niż wcześniej, a świeży suchy czosnek ma podobne ilości jak w zeszłym sezonie.”

Ze względu na ciągłe problemy z eksportem czosnku na Tajwan, Stars of Export zdecydowało się wstrzymać regularny eksport do czasu znalezienia rozwiązania, wyjaśnia Yassin: „Na Tajwanie był problem, ponieważ wprowadzono tam nowe warunki przez kilka sezonów i nie było pewności, czy czosnek zostanie przepuszczony. Teraz wysyłamy duże ilości do Australii i mają one bardzo wysokie standardy. Jednak w ciągu ostatnich dwóch sezonów mieliśmy wiele problemów z Tajwanem i dlatego zdecydowaliśmy się na razie wstrzymać nasz eksport na ten rynek. Może się to zmienić w przyszłości, ale potrzebowalibyśmy więcej zapewnień, aby było to opłacalne, ponieważ nie jesteśmy nawet pewni, dlaczego nasze produkty są odrzucane. Nie dotyczy to wszystkich naszych przesyłek, niektóre są akceptowane, co sprawia, że ​​sytuacja jest jeszcze bardziej zagmatwana.”

„Pogoda nie była najlepsza w tym sezonie, ale nie było też najgorzej. Z pogodą zawsze pojawiają się małe wyzwania o każdej porze roku, ale jesteśmy w biznesie wystarczająco długo, aby znaleźć rozwiązanie tych wyzwań. Na szczęście nie dotknęła nas również blokada Kanału Sueskiego na początku tego roku, ponieważ korzystamy z różnych tras dla naszych statków. Tak więc ogólnie nasz sezon był raczej udany, dzięki dobrej jakości, którą udało nam się zaoferować. Nadszedł czas, aby zakończyć ten sezon czosnkowy,” kończy Yassin.

Słowa kluczowe: czosnek, eksport czosnku, warzywa, Egipt
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE