Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Polska – wysoki popyt na kapustę pekińską

Sprzedaż kapusty pekińskiej z Polski jest wyższa niż w zeszłym roku. Generalnie sezon jak na razie przebiega dość standardowo, choć można się spodziewać, że ceny, które już są wyższe niż w zeszłym sezonie, będą nadal rosły.

Sezon na kapustę pekińską w Polsce wciąż trwa, a pod względem sprzedaży bieżący sezon był lepszy od poprzedniego, mówi Kornelia Lewandowska, szef sprzedaży polskiego eksportera warzyw Green Best: "Jak na tę porę roku, polski sezon na kapustę pekińską jest raczej typowy. Popyt na ten produkt jest na wysokim poziomie, a polscy rolnicy mają więcej niż wystarczającą ilość towaru na eksport. Jak na razie sezon jest lepszy niż zeszłoroczny, bo w zeszłym roku sprzedaliśmy mniej kapusty pekińskiej niż do dziś w bieżącym sezonie."

Poza zaopatrywaniem lokalnego polskiego rynku w kapustę, Green Best obecnie eksportuje głównie do jednego innego kraju, wyjaśnia Lewandowska. "W tej chwili sprzedajemy głównie naszą kapustę pekińską do Estonii i na polskim rynku krajowym. Zauważyliśmy, że jest problem ze znalezieniem transportów chłodniczych, ale mamy kilka firm, z którymi współpracujemy od lat i udało nam się zabezpieczyć transporty do naszych klientów."

"Liczymy, że w najbliższych tygodniach uda nam się sprzedać jak najwięcej różnych odmian kapusty pekińskiej. Ceny są zauważalnie wyższe niż w zeszłym roku i z tego co słychać na rynku, ceny będą nadal rosły." podsumowuje Lewandowska.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE