Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Sezon egipskich pomarańczy odmienny od poprzedniego

Sezon pomarańczy egipskich faktycznie rozpoczął się w styczniu, wraz z ograniczonymi ilościami pomarańczy pępkowych (Navel). Ale sezon odmiany Walencja naprawdę zaczął się dopiero kilka tygodni temu”- mówi Joey Deen z Denimpex w Holandii.

„Ten sezon znacznie różni się od ubiegłorocznego. Wtedy był to wyjątkowy (dobry) sezon. Wybuchł COVID-19 i było duże zapotrzebowanie na pomarańcze. To spowodowało, że ceny osiągnęły niespotykany dotąd poziom, a owoce szybko się sprzedały. W tym roku niestety jest inaczej.”

„Zbiory egipskie są o 20-30 procent większe niż w zeszłym roku. Dominują w nim głównie mniejsze rozmiary 72/80/88/100/113/125. Stanowią one 70-80 procent plonów. Znacznie mniej jest kalibrów większych 42/48/56/64. To był bardzo trudny początek, szczególnie dla kalibrów sokowych”- mówi importer.

„Naprawdę potrzebujemy branży hotelarskiej, aby zapewnić płynniejszą sprzedaż. Brakuje nam tego z powodu środków przeciw COVID-19. W związku z tym małe owoce również w tym roku są tanie. Większe rozmiary są sprzedawane po akceptowalnych cenach.”

„Egipt jest największym na świecie eksporterem pomarańczy. Mają więc wiele krajów docelowo do sprzedaży swoich owoców. Na początku sezonu niektóre rynki nie brały udziału lub prawie nie brały udziału w tym handlu. To się teraz zmieniło. Dlatego mamy nadzieję, że oznacza to, iż do Europy trafi mniej owoców mniejszych rozmiarów. Wtedy ceny tych trochę się poprawią”- podsumowuje Joey.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE