Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Turcja – wyższe ceny czereśni

Turecki sezon czereśniowy już prawie się skończył. Sprowadzanie ich do Polski wiązało się z kilkoma wyzwaniami, ponieważ turecka produkcja tych owoców była w tym roku niższa, co spowodowało wzrost cen. Jeden z importerów twierdzi, że czasami musieli wzmóc wysiłki, aby znaleźć odpowiednie produkty do wysyłki do Polski.

Yuksel Zengin, Dyrektor Zarządzający Fresh Point Sp. z o. o. wspomina turecki sezon czereśni, które firma importuje do Polski wśród innych owoców: „Jeśli chodzi o import czereśni z Turcji, sezon miał swoje wyzwania. Tureckie czereśnie były w tym sezonie drogie, ponieważ tegoroczna produkcja była niższa. Zdobycie wystarczającej ilości czereśni było również wyzwaniem, zwłaszcza jeśli cena musiała być odpowiednia. Zmienialiśmy regiony prawie co tydzień, aby znaleźć potrzebne nam czereśnie.”

Wyższe ceny były spowodowane złą pogodą podczas uprawy tureckiej czereśni, wyjaśnia Zenging. „Spadek produkcji spowodowany był bardzo chłodną pogodą pod koniec marca. Po sprowadzeniu czereśni z Turcji do Polski wysyłamy je również na inne rynki. Jednak naszym największym sukcesem jest rynek polski. Kolejnym rynkiem, na który w tym roku poradziliśmy sobie bardzo dobrze, jest rynek rosyjski. W tej chwili sezon czereśniowy już się skończył, a czarne figi zaczną się za dwa tygodnie. Pod względem wolumenów spodziewamy się takich samych ilości jak w zeszłym roku. Spodziewamy się też miłego sezonu przed nami!”

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE