Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Włochy – czereśnie z Apulii dopiero za ok. tydzień

„W Apulii zbiory czereśni z otwartego gruntu rozpoczną się w rozsądnych ilościach nie wcześniej niż 7-9 maja. Zaczniemy od wczesnej odmiany Bigarreau, potem będzie to kolej Giorgia i wreszcie Ferrovia, która w pełni dojrzewa na początku czerwca ”, wyjaśnia Iganzio Tateo, właściciel Tateo Srl.

„W porównaniu z poprzednią kampanią dojrzewanie jest opóźnione o co najmniej tydzień. Wynika to z częstych spadków temperatur, które spowalniały proces fenologiczny roślin oraz wydłużony czas kwitnienia i wiązania, co jednak doprowadziło do poprawy jakości i większych owoców. "

Z prawie 32 000 ton Apulia jest wiodącym regionem produkcji czereśni we Włoszech. Segment jest wart 22 miliony euro. „Opóźniona kampania nie wydaje się zbytnio niepokoić producentów, ponieważ zwiększa apetyt na jeden z najpopularniejszych owoców roku”. „Oczekiwane ilości nie są tak wysokie jak w zeszłym roku, kiedy producenci i handlowcy zmagali się ze znaczną nadwyżką, co z kolei doprowadziło do deprecjacji produktu.”

„Owoce są obecnie w fazie wzrostu i początku dojrzewania. Kalibry owoców również wydają się doskonałe. Duża część czereśni na drzewach ma kaliber powyżej 24 mm, więc mamy nadzieję na dobre ceny sprzedaży. Teraz musimy tylko poczekać na odpowiednie wybarwienie i na pierwsze informacje zwrotne z rynku. Obecnie organizujemy się z zespołem zbiorczym, ponieważ w tym roku również mamy do czynienia z brakiem siły roboczej.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE