Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Wysoki popyt na egipskie mandarynki

Sezon na świeże mandarynki prawie dobiega końca, a teraz uwaga zostanie skupiona na mandarynkach, które trafiły do magazynów. W tym sezonie odnotowano wysoki popyt na mandarynki z Egiptu, a jeden z eksporterów spodziewa się, że popyt pozostanie na wysokim poziomie przez resztę sezonu.

Mohamed Elkhtib jest kierownikiem eksportu w firmie Zamel, zajmującej się importem i eksportem egipskich produktów. Według niego, w tym roku egipskie mandarynki cieszyły się dużym popytem: "Sezon mandarynek był bardzo dobry dla naszej firmy, wyobrażam sobie, że tak samo jest w przypadku innych egipskich producentów i eksporterów mandarynek. Popyt w sezonie był bardzo wysoki aż do teraz, ponieważ jakość naszych mandarynek z Murcott była w tym roku bardzo wysoka. Ponadto w październiku Rosjanie wprowadzili zakaz importu mandarynek tureckich, dzięki czemu na rynku pozostało więcej miejsca dla mandarynek egipskich. W listopadzie Turcja wznowiła jednak eksport do Rosji".

Egipcjanie mieli w tym roku silną konkurencję, ale Elkhtib twierdzi, że udało im się sprzedać swoje mandarynki niezależnie od tego. "Dla nas największym wyzwaniem było konkurowanie z mandarynkami marokańskimi. Jednak sprzedaliśmy już ogromne ilości w Azji, krajach Zatoki Perskiej, Europie, Afryce i Rosji. Pod tym względem poszło nam dobrze. Niespodziewanie duży popyt odnotowano we Francji, Kenii i na Mauritiusie."

Na szczęście konflikt na Ukrainie nie doprowadził do spadku ogólnej sprzedaży, wyjaśnia Elkhtib: "Z tego co widzę, wojna na Ukrainie nie miała wpływu na naszą ogólną sprzedaż. Jednak do rozpoczęcia sezonu magazynowego pozostały już tylko dwa lub trzy tygodnie. Przez ostatnie kilka tygodni popyt był bardzo wysoki i prawdopodobnie nie zmieni się to po rozpoczęciu eksportu mandarynek, które obecnie znajdują się w magazynie. Popyt na przechowywane mandarynki utrzymuje się na stałym poziomie w każdym sezonie."

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE