Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Wystartował sezon rabarbaru

2021-04-26 07:30

Na rynek hurtowy trafiły pierwsze partie rabarbaru. Sezon tego warzywa zaczął się mniej więcej w tym samym czasie co rok temu, ale jego podaż jest obecnie znacznie niższa nią w ostatniej dekadzie 2020 roku. I różnicę tę widać też w cenach.

W zeszłym roku dostępność rabarbaru na rynku hurtowym rosła w końcówce kwietnia na tyle dynamicznie, że jego ceny szybko spadały. Pierwsze ówczesne notowania na lokalnych rynkach hurtowych miały dość typowy dla rabarbaru poziom 7,00-8,00 zł/kg. Jednak już w okolicach 26 kwietnia 2020 roku można Goo było kupić od 5,00 zł/kg, czyli o około 30 procent taniej niż na starcie sezonu.

Teraz sytuacja wygląda zgoła inaczej. Rabarbaru jest mniej niż rok temu, a jego podaż nie rośnie. To efekt pogody, która nie sprzyja szybkiej wegetacji. Wiosna w tym roku jest generalnie chodna. Widać to w cenach tego warzywa. Sezon zaczął się drożej niż ten poprzedni – nawet z cenami do 11,00 zł/kg, choć były miejsca, gdzie start był bardziej typowy – na poziomie 7,00-8,00 zł/kg. Obecnie ceny są tylko nieznacznie niższe – od 6,00 do 10,00 zł/kg, co daje spadek o 16 procent.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE