Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020. Od wczoraj dodano 1714 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jasne winogrona jeszcze tańsze?

  |   Źródło:
Ceny winogron z Włoch ulegają ciągłym fluktuacjom. Każdy kolejny tydzień przynosi kolejne zmiany. Ten tydzień pod tym względem także nie zawiódł.

W mijającym tygodniu włoskie winogrona w ofertach importerów znów staniały. Obniżka ta stanowi kontynuację trendu spadkowego, który ma miejsce co najmniej od przełomu sierpnia i września. Szczególnie mocno tanieją winogrona jasne z Włoch, w przypadku owoców różowych ceny nie dość że są nieco wyższe to jeszcze trend zniżkowy dużo mniej intensywny. Nie mniej jednak ceny winogron w tym sezonie są naprawdę bardzo niskie.

Obecnie jasne winogrona z Włoch można kupić w cenie od zaledwie 20,00 do 42,00 zł za 7 kg karton, tj. po 2,86 – 6,00 zł za kilogram. Co ciekawe, winogrona słabszej jakości można kupić jeszcze taniej, od zaledwie 2,50 zł za kilogram. Ceny ciemnych winogron z Włoch są nieco wyższe i zaczynają się od 24,00 zł za 7 kg karton (3,43 zł/kg brutto) a kończą na 44,00 zł za 7 kg (6,29 zł/kg brutto).

W przypadku winogron drobnoowocowych z Turcji w ostatnim tygodniu ceny tych owoców także nieznacznie spadły i dziś można je kupić w małym hurcie w cenie 25,00 - 35,00 zł za 5 kg karton (5,00 - 7,00 zł/kg brutto).

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.