Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2369 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kończą się borówki amerykańskie

Borówka wysoka
  |   Źródło:
Podaż borówki wysokiej na polskim rynku się kurczy, a ceny sukcesywnie pną się w górę. Dużymi krokami zbliża się koniec sezonu dla tego gatunku.

Wrzesień to praktycznie ostatni miesiąc zbiorów borówek. W tym miesiącu na rynek trafiają owoce najpóźniejszych odmian. W ubiegłym roku ze względu na wyjątkowo ciepłe lato zbiory na niektórych plantacjach kończyły się jeszcze wcześniej – już na początku września owoców na krzewach praktycznie nie było.

W tym roku jest nieco chłodniej przez co borówki nie „dochodzą” tak szybko. Plantatorzy szacują, że do końca zbiorów zostało około 2 tygodni. Wszystko jednak zależy od pogody. Coraz chłodniejsze dni mogą spowolnić dojrzewanie jagód do tego stopnia, że ostatnich owoców nie da się zebrać w ogóle. Definitywny koniec sezonu mogą oznaczać deszcze, choć jak na razie prognozy są dość korzystne.

Kończący się sezon widać wyraźnie na rynku. Podaż owoców się kończy, a ceny borówek sukcesywnie pną się w górę. Obecnie za ładne, grube borówki można dostać w hurcie na krajowym rynku nawet 6,50 zł za 250 g opakowanie (26,00 zł/kg). W przypadku drobniejszych borówek ceny wahają się od 4,50 do 5,50 zł za 250 g opakowanie (18,00 – 22,00 zł/kg). Borówki gorsze jakościowo można kupić od 3,50 zł/opakowanie (14,00 zł/kg). Borówki w ofercie luzem kosztują 45,00 zł za 2,5 kg łubiankę (18,00 zł/kg).

Podobne
Goście z Niemiec na giełdzie w Broniszach Źródło:bronisze.com.pl
2013-08-29 09:42
Niemcy chcą naszej papryki i borówek
Polska papryka i borówki w strefie zainteresowania gości z Niemiec - podanie serwis bronisze.com.pl.
czytaj więcej
Borówka wysoka
2013-08-26 17:48
Zdrożała borówka na Zjazdowej
Borówki wysokie zdrożały, maliny staniały, w przypadku jednych i drugich winna zmian jest pogoda.
czytaj więcej
Owoce borówki amerykańskiej
2013-08-23 16:14
Brakuje borówki wysokiej na Mazowszu
Podaż borówki wysokiej na Mazowszu spadła. Brakuje jej na giełdach i w eksporcie. Ulewne deszcze padające od kilku dni robią swoje.
czytaj więcej
Borówki wysokie
2013-08-05 16:09
Ceny borówek zbliżone do zeszłorocznych
Sezon na borówkę w pełni. Podaż owoców jest już wysoka i handel idzie pełną parą. Ceny przy tym są coraz niższe.
czytaj więcej
Borówka wysoka
2013-07-17 20:31
Holandia: opóźnione zbiory borówki wysokiej
W tegorocznym sezonie zbiory borówki w całej Europie mają spore opóźnienie. W niektórych regionach sięgają one miesiąca.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.