Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3402 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Lukasówka w coraz wyższej cenie?

  |   Źródło:
Zapotrzebowanie na gruszki wciąż jest duże. Handel nimi nie stanowi większego problemu. Kurcząca się natomiast podaż wpływa na ceny.

Nic tylko handlować w tym roku gruszkami. Popyt na owoce jest wysoki, a ceny sukcesywnie pną się w górę. Producenci zarówno Konferencji jak i Lukasówki nie mają najmniejszego problemu żeby pozbyć się ostatnich zapasów. Gruszki dobrze schodzą i na rynku eksportowym i na lokalnych giełdach.

Ceny gruszek odmiany Konferencja już pod koniec października br. w niektórych firmach w dużym hurcie zbliżały się do dwóch złotych za kilogram, natomiast w przypadku Lukasówki spory skok cenowy w górę odnotowano dopiero w ostatnim czasie. Dziś za Lukasówkę w kalibrze 60+ można dostać w większym hurcie nawet do 1,80 zł za kilogram, a w kalibrze nieco większym 65+ nawet do 2,00 zł za kilogram.

Ceny gruszek odmiany Konferencja także ponownie nieznacznie wzrosły, jednak w ich przypadku handel zaczyna przysparzać coraz więcej problemów - eksporterzy i handlowcy zaczynają narzekać na brak odpowiednich owoców. Za ładną Konferencję można dostać w zależności od kalibru - za kaliber 55+ 1,30 - 1,50 zł/kg, za kaliber 60+ - 1,60 - 1,90 zł/kg a za kaliber 65+ nawet do 2,10 zł za kilogram.

Na giełdach też nie ma większego problemu ze sprzedażą gruszek. Za Konferencję na lokalnych rynkach hurtowych można dostać już od 40,00 do nawet 60,00 zł za skrzynkę, za Lukasówkę zaś od 40,00 do 50,00 zł za skrzynkę.

 

 

 

 

 

Podobne
Importowana Konferencja coraz droższa?
2014-11-07 16:39
Importowana Konferencja coraz droższa?
Ceny gruszek importowanych powoli, sukcesywnie pną się w górę. Ile dziś trzeba zapłacić za holenderską Konferencję?
czytaj więcej
Gruszki Carola
2014-11-05 16:03
Zróżnicowane ceny Konferencji
Handel gruszkami trwa, zarówno na rynku krajowym jak i w eksporcie i wygląda na to, że w najbliższym czasie to się nie zmieni. A jak sytuacja w handlu gruszkami wygląda pod względem cen?
czytaj więcej
USDA opublikowało najnowsze dane odnośnie produkcji owoców
2014-11-04 18:01
USDA opublikowało najnowsze dane odnośnie produkcji owoców
USDA opublikowało raport dotyczący produkcji owoców w Unii Europejskiej. Ile według U.S. Department of Agriculture kraje europejskie w bieżącym sezonie wyprodukują jabłek, gruszek i winogron?
czytaj więcej
Handel gruszkami trwa
2014-11-04 12:51
Handel gruszkami trwa
Popyt na gruszki pozostaje na wyrównanym poziomie. Dziś, we wtorek, firmy z Mazowsza kupują gruszki na eksport w następujących cenach:
czytaj więcej
Efekty wprowadzenia embarga
2014-11-04 08:02
Minął pierwszy kwartał rosyjskiego embarga
W ciągu ostatnich trzech miesięcy Rosja zablokowała import produktów spożywczych z krajów Unii Europejskiej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.