Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2250 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Maliny już po 12 złotych za kilogram

maliny
  |   Źródło:
„My w tym roku na malinach nie zrobimy złotego interesu” - zaznaczają plantatorzy malin.

„Sprzedaję malinę, aktualnie jest to odmiana Polana. Teraz, czyli w połowie września, oferuję ją po 12 złotych za kilogram. Pewnie, że tanio, ale zależy mi na szybkim zbiorze. U mnie to już niedługo końcówka. Malina nie może być, jak ja to mówię, przeczekana, czyli nie może czekać za długo na zbiór, bo stanie się zbyt miękka. Wtedy będzie nadawała się jedynie do przetworzenia, a nie do sprzedaży sklepowej. Maliny, które oferuję, jeszcze nie są przeczekane. To owoce wysokiej jakości” - podkreśla rolniczka z okolic Krakowa, województwo małopolskie.

Na rynkach hurtowych, jak np. Bronisze, ceny malin też zaczynają się właśnie od 12 złotych za kilogram.

Nasza rozmówczyni dodaje „Wszyscy narzekają na wysokie ceny polskich owoców. Warto popatrzeć na sprawę z drugiej strony, czyli z perspektywy plantatorów i rolników. Rok temu za malinę, oferowaną w ilościach hurtowych, dostawałam o tej porze nawet 18 złotych i chętni byli. A i tak nie miałam najdrożej, ponieważ na rynkach hurtowych stawka dochodziła do 26 złotych za kilo malin. Fakt, zeszłoroczne zbiory malin były niższe niż w tym roku, więc cena była wyższa. To jednak nie powinno oznaczać, żeby teraz maliny kosztowały mniej niż połowę tego, co rok temu”.

Słowa kluczowe: maliny

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.