Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3933 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Meksyk: limonki znacznie droższe

  |   Źródło:
Rosną ceny limonek w Meksyku. Czy ma to przełożenie na ceny owoców w Europie? Ile dziś kosztują limonki na polskim rynku w hurcie?

Między 7 a 11 marca br. ceny limonek w Meksyku wzrosły u dystrybutorów o 8 do nawet 33 proc. na kilogramie - podaje Krajowy System Informacji i Integracji Rynkowej przy meksykańskim Ministerstwie Gospodarki. W chwili obecnej cytrusy z nasionami oferowane są przez hurtowników w cenie 22,90 - 27,90 pesos za kilogram, natomiast limonki beznasienne między 21,90 a 22,90 pesos za kilogram.

Wzrost cen limonek w Meksyku wynika ze wzrostu popytu na te owoce, co jest skrzętnie wykorzystywane przez dystrybutorów sztucznie windujących ceny.

Trzeba przyznać, że sytuacja w handlu limonkami w Meksyku przekłada się na ceny owoców na europejskim rynku, w tym także w Polsce. Obecnie meksykańskie limonki u polskich importerów są znacznie droższe jak przed rokiem. Rok temu owoce te można było kupić już od 32,00 zł do 42,00 zł za 4 kg karton (8,00 - 10,50 zł/kg brutto). W tym roku limonki oferowane są w cenie od 42,00 do nawet 56,00 zł za 4 kg karton (10,50 - 14,00 zł/kg brutto).

 

 

Podobne
Maroko – większe zbiory i eksport cytrusów
2015-12-22 11:26
Maroko – większe zbiory i eksport cytrusów
Szacuje się, że w bieżącym sezonie zbiory cytrusów w Maroko będą wyższe od ubiegłorocznych, więcej też owoców trafi na eksport.
czytaj więcej
Limonki – znów jest tanio?
2015-11-25 14:07
Limonki – znów jest tanio?
Rośnie podaż limonek na polskim rynku. Rozpoczął się najkorzystniejszy okres handlu tymi owocami. Po ile dziś można kupić te cytrusy?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.