Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 7 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2644 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Na rynku pojawiły się arbuzy z płd. Europy

Europejskie arbuzy w sprzedaży
  |   Źródło:
Na polskim rynku pojawiły się pierwsze arbuzy z krajów południowej Europy.

Choć do pełni sezonu arbuzowego jeszcze daleko, wraz ze wzrostem temperatury rośnie popyt na ten owoc. Jeszcze do niedawna na rynku dominowały arbuzy z krajów południowej Ameryki, głównie z Brazylii, jednak w ostatnim czasie coraz częściej zaczęły pojawiać się arbuzy z południa Europy. Na razie dostępne są w sprzedaży arbuzy z Włoch, ale rozpoczęte właśnie zbiory w Grecji i Hiszpanii szybko wpłynął na zmianę tej sytuacji.

Ceny arbuzów na giełdach są jeszcze wysokie i wahają się od 3,20 do 4,50 zł/kg w zalezności od sprzedającego i giełdy (najtaniej arbuzy oferowane w PCRT Białystok). Sprzyjające warunki pogodowe w Europie południowej, a tym samym wzrost podaży tych owoców na polskim rynku jednak to zmieni.

Na arbuzy z Węgier, czy Rumunii, które latem królują w polskich sklepach będzie trzeba w tym roku poczekać. Ze względu na przymrozki i bardzo chłodną wiosnę nawet do 2 tygodni dłużej jak przed rokiem. Dużo jednak zależy od pogody jaka będzie w najbliższych tygodniach.

Podobne
Arbuzy w Grecji już za chwilę
2012-05-14 09:00
Greckie arbuzy pojawią się z końcem maja
Mimo niekorzystnych warunków pogodowych zimą, Grecy spodziewają się niedługo pierwszych zbiorów arbuzów.
czytaj więcej
Arbuzy z Brazylii źródłem epidemii salmonelli
2012-02-03 15:59
Arbuzy z Brazylii źródłem epidemii salmonelli
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że źródłem epidemii salmonelli odnotowanej w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech, były brazylijskie arbuzy – podaje agencja ochrony zdrowia UK (Health Protection Agency – HPA).
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.