Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 21 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 3479 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Z aronią wciąż pod górę

Z aronią wciąż pod górę

  |   Źródło:
Producenci aronii przestali mieć złudzenia. Trzeba zwijać interes i szukać innej alternatywy. Z aronii nie da się wyżyć. Bo jak można przy takiej cenie? Tak, na rynku pojawiły się ceny dla tego gatunku. A jakie?

Tak tragicznego sezonu dla producentów aronii jeszcze nie było. Plantatorzy załamują ręce, a wielu z nich zastanawia się nad całkowitą zmianą profilu ich produkcji i nad wykarczowaniem aronii. Nie ma co się jednak dziwić skoro jest ona w tym roku produktem praktycznie niesprzedawalanym. W minionym tygodniu nie było w ogóle firm zajmujących się handlem tym gatunkiem, a w tym tygodniu pojawili się nieliczni pośrednicy biorący aronię, ale w takiej cenie, że można powiedzieć iż skupu owoców wciąż nie ma, panuje za to „rozdawnictwo”.

No bo jak inaczej określić skupowanie aronii od producentów w cenie około 20 – 25 groszy za kilogram? Oni otrzymując tyle sprzedają czy rozdają aronię? Przecież w tych cenach skupowany jest przemysł jabłkowy. W tu takie ceny obowiązują dla wartościowego owocu, który pod względem zdrowotnym i odżywczym porównywany jest do owoców acai (ARTYKUŁ), tak na marginesie oferowanych w astronomicznych cenach.

 

Słowa kluczowe: aronia, cena aronii, handel aronią

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.