Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3002 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Import bananów do Polski w I poł. 2018 roku

  |   Źródło:
GUS opublikował dane dotyczące importu bananów do Polski w pierwszej połowie 2018 roku. Według tych danych największym dostawcą owoców był Ekwador.

W pierwszej połowie 2018 roku import bananów zamknął się wielkością 233,55 tys. ton, nieznacznie mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, kiedy to Polska zakupiła 228,70 tys. ton tych owoców.

Największym dostawcą tych owoców w omawianym okresie był, podobnie jak w latach poprzednich, Ekwador skąd zaimportowaliśmy 119,4 tys. ton bananów – niewiele więcej co w I połowie 2017 roku. Wówczas zaimportowaliśmy z tego kraju 116,39 tys. ton. Generalnie import bananów z Ekwadoru stanowił aż ponad 50 proc. importu tych owoców ogółem.

Na drugim miejscu pod względem wielkości importu uplasowała się Kolumbia skąd sprowadziliśmy 46,90 tys. ton bananów, na trzecim miejscu zaś Kostaryka z wynikiem 38,11 tys. ton.

import bananow 1 polowa 2018

 

Słowa kluczowe: banany, import bananów

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.