Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2952 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rozpędza się sezon na hiszpańskie borówki w Polsce

  |   Źródło:
Handel borówkami wysokimi importowanymi z Hiszpanii nabiera rozpędza się. Podaż owoców rośnie, a jak wygląda sytuacja cenowa?

Plantatorzy borówki wysokiej z obawą patrzą na to co się dzieje na rynku borówki importowanej. Sezon na hiszpańskie owoce dopiero się rozpoczął a podaż owoców już rośnie, co niebawem przełoży się na ceny borówki wysokiej na polskim rynku.

W chwili obecnej borówki wysokie z Hiszpanii kosztują w małym hurcie od 60,00 do 80,00 zł za 12 125 gramowych opakowań, czyli od 5,00 do 6,66 zł za 125 gram, co daje 40,00 - 53,00 zł za kilogram.

W najbliższych tygodniach, jak mówią importerzy, będzie można spodziewać się spadku cen borówki z importu. Warto przypomnieć, że rok temu już w połowie czerwca owoce te oferowane były zaledwie po 28,00 - 36,00 zł za kilogram. W tym roku sytuacja może być podobna.

 

 

Podobne
Gwałtowny wzrost produkcji borówki na Ukrainie
2016-05-25 12:06
Gwałtowny wzrost produkcji borówki na Ukrainie
Ukraińscy plantatorzy stawiają na borówkę wysoką. Rośnie wielkość nasadzeń tego gatunku, rośnie i produkcja.
czytaj więcej
Najwięksi producenci borówek wysokich
2016-05-24 11:03
Najwięksi producenci borówek wysokich
Polska jest jednym z największych producentów borówki wysokiej na świecie. Daleko jednak jej jeszcze do liderów.
czytaj więcej
Europę zaleje hiszpańska borówka?
2016-05-04 16:06
Europę zaleje hiszpańska borówka?
Niedługo na polski rynek zaczną trafiać pierwsze borówki amerykańskie z importu. W tym roku hiszpańscy plantatorzy planują wysłać znacznie więcej owoców na europejskie rynki jak rok temu. Co to może oznaczać dla polskich plantatorów?
czytaj więcej
To jeszcze nie hiszpańskie
2016-04-28 16:04
To jeszcze nie hiszpańskie
Podaż borówek amerykańskich na polskim rynku rośnie. A jak wygląda sytuacja cenowa tych owoców? Czy borówki z importu są bardzo drogie?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.