Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 13 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2220 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina zaczęła eksport borówki wysokiej do Singapuru

  |   Źródło:
Ukraina rozpoczęła eksport borówki wysokiej do Singapuru. Na razie ilości wywożone do tego azjatyckiego kraju są niewielkie.

Ukraina wyeksportowała pierwszą partię borówki wysokiej do Singapuru. Na pierwszą próbę składało się około 500 kg owoców w cenie 250 hrywien za kilogram (7,66 euro). Jednocześnie, według informacji Tarasa Bashtannika, koszty transportu i logistyki wyniosły 70 UAH (2,15 euro).

Dostawa była możliwa dzięki misji eksportowej zorganizowanej przez FAO, EBOR i Ambasadę Ukrainy w Singapurze oraz Malezji, przy wsparciu Ukraińskiego Stowarzyszenia Ogrodników (UPOA) w styczniu 2018 roku. Zdaniem szefa ukraińskiej firmy Berry, celem tej dostawy było zbadanie możliwości logistyki świeżych borówek na tak odległy rynek, który uważany jest za rynek przyszłościowy. 

Powstaje tam bowiem kultura konsumpcji świeżych owoców jagodowych i nie ma popytu na mrożone. Trzema głównymi produktami, na które jest zainteresowania są czereśnia, truskawka oraz borówka wysoka. Jednocześnie wielkość dostaw jak dotąd jest stosunkowo niewielka, a logistyka od dostawców z Ukrainy jest bardziej skomplikowana niż od dostawców z USA czy Australii. Ukraińscy eksporterzy nie mogą dostarczyć borówki nawet przez bezpośrednie loty, tylko przez Stambuł. 

W związku z tym firma Berry uważa, że ​​na tym etapie priorytetem powinien być rynek UE, który jest chłonny i jest "pod ręką", pomimo, że rynek ten jest bardziej wymagający pod względem jakości. Jednak Azja Południowo-Wschodnia to rynek, który gwałtownie rośnie, dlatego trzeba szukać sposobów optymalizacji logistyki.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.