Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 16 lipca 2020. Od wczoraj dodano 4084 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja - wzrosła podaż czereśni z Turcji, Uzbekistanu i Iranu

Czereśnie
  |   Źródło:
Na rynku rosyjskim wzrosła podaż czereśni importowanych z Turcji, Uzbekistanu i Iranu.

Do połowy tego tygodnia gwałtownie wzrosła oferta partii czereśni z Uzbekistanu na eksport do Rosji i innych krajów WNP. Dowodzi tego przegląd największej platformy handlowej w regionie EF Trade Platform. Ponadto na rynku rosyjskim pojawiły się pierwsze oferty czereśni z Turcji i Iranu z dostawami przez Azerbejdżan.

Czereśnie uzbeckie są jak zwykle oferowane w standardowych tradycyjnych opakowaniach - drewnianych lub fornirowanych. Owoce są układane w nich ręcznie i przesłaniane warstwami papieru, co negatywnie wpływa na czas przygotowania partii na eksport, jakość produktów i czas jej sprzedaży, ponieważ łańcuch chłodniczy nie jest zachowany.

Uzbekistan z reguły oferuje obecnie na eksport odmiany czereśni „Maiskij” lub „Bahor”. Ceny FCA dla przesyłek z Doliny Ferghańskiej („zagłębie” produkcji owoców w Uzbekistanie) wynoszą obecnie od 1,8 do 2,3 USD za kg, w zależności od kalibru i jakości. Według uczestników rynku popyt na uzbeckie czereśnie pozostaje dość wysoki. Po pierwszych dostawach na Syberię duże partie czereśni z Uzbekistanu dotarły już do innych regionów Rosji, w tym i Moskwy.

Przypominamy, że najbardziej kompleksowy przegląd sytuacji na rynku czereśni według głównych krajów oraz prognozy cen i popytu na nie można znaleźć w artykule EastFruit „Czereśnie - Analiza sezonowych perspektyw w oparciu o sytuację w UE, Rosji i Azji Środkowej”.

Czereśnie z Iranu i Turcji są oferowane na rynku rosyjskim w bardziej nowoczesnych opakowaniach. To prawda, że ​​te propozycje w Rosji są wciąż znacznie mniejsze ilościowo niż czereśnie uzbeckie. Średnia cena hurtowa czereśni z tych krajów w Moskwie wynosi obecnie około 4-5 USD za kg w przypadku najbardziej przystępnych cenowo opcji sprzedawanych w dużych ilościach.

Podobne
Czereśnie
2020-04-30 09:00
Czereśnie – na razie wygląda to nieźle
Czereśnie kwitną i wygląda na to, że całkiem dobrze poradziły sobie z przymrozkami. Jednak wciąż bardzo niepewna jest wielkość zbiorów tych owoców.
czytaj więcej
Czereśnie
2020-04-22 13:00
Uzbekistan – pierwsze czereśnie już w sprzedaży
W Uzbekistanie do sprzedaży trafiły pierwsze w tym sezonie rodzime czereśnie.
czytaj więcej
Czereśnie
2020-04-22 12:00
Turcja – startuje sezon na czereśnie
„Oczekujemy, że w tym roku zwiększymy eksport, ponieważ Europa stoi przed wyzwaniami”, dla www.freshplaza.com mówi Mehmet Çakmak, z handlującej czereśniami tureckiej firmy Anı Tarım Fresh Fruit Ltd.Co.
czytaj więcej
Czereśnia
2020-04-16 11:00
Zbiory czereśni zagrożone
Pogoda tej wiosny może być ogromnym wyzwaniem dla sadowników, w tym dla producentów czereśni. A skala zagrożeń wykracza daleko poza uwarunkowania synoptyczne.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.