Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3238 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kończy się sezon tureckich grejpfrutów

Grejpfruty
  |   Źródło:
Sezon tureckich grejpfrutów powoli zbliża się do końca. Jak wygląda bieżąca sytuacja cenowa w tym segmencie rynku cytrusów?

Rynek importowanych cytrusów wchodzi w okres przełomu między sezonem oferty europejskiej (do której zalicza się też import z Turcji) i sezonem oferty z półkuli południowej (głównie chodzi tu o dostawy z RPA i Argentyny). Konkretnie dla grejpfrutów będzie to zakończenie sezonu owoców z Turcji i początek dla owoców z RPA. Jednak okres przejściowy potrwa jeszcze parę tygodni.

Zazwyczaj bowiem sezon „europejski” kończy się definitywnie w ostatniej dekadzie maja. Zatem tureckie grejpfruty nie znikną więc z półek sklepów i ofert importerów hurtowych ani  jutro, ani pojutrze.

Ich ceny w hurcie to obecnie 4,00 – 4,80 zł/kg. Ich niewielki wzrost odnotowano w drugiej połowie bieżącego miesiąca, potem nastąpiła stabilizacja. Do końca sezonu nie należy oczekiwać w tym zakresie znaczących zmian. Za to ceny wzrosną w momencie, gdy na rynku będzie już dostępny tylko towar z RPA. Skala tej zmian będzie zależała od dostępności tych owoców u dostawców. Popyt gra tu rolę drugorzędną, bo w czerwcu grejpfruty nie znajdują się w centrum zainteresowania konsumentów.

Podobne
Grejpfruty
2019-03-27 19:28
Import grejpfrutów w 2018 r.
Wyższy wolumen przy niższej wartości. Analizujemy dane GUS o imporcie do Polski grejpfrutów w roku 2018.
czytaj więcej
Grejpfruty
2019-03-13 12:00
Zmiany w cenach grejpfrutów
Początek marca przyniósł zmiany w cenach grejpfrutów. W jakim kierunki one poszły?
czytaj więcej
Cytryny
2019-03-11 11:00
Hiszpania – nowy projekt dla sektora cytryn i grejpfrutów
Hiszpański sektor cytryn i grejpfrutów uruchamia nowy projekt, który ma go przygotować na wyzwania kolejnych lat, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Grejpfruty
2019-03-08 08:00
Turcja i Cypr – ważni dostawcy grejpfrutów do Włoch
Grejpfruty nie są „cytrusem pierwszej potrzeby” na owocowym rynku, również we Włoszech. Nie tam mniej mają swoją ugruntowaną pozycję, a Turcja i Cypr są ważnymi ich dostawcami, o czym pisze www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.