Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2952 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Jabłka  »  Nie do końca rosną

Nie do końca rosną

  |   Źródło:
Ceny jabłek przemysłowych w mijającym tygodniu ponownie poszły w górę. Ale czy wszędzie? Jak to jest z tymi cenami?

Ceny jabłek przemysłowych, jak wiadomo, w ubiegłym tygodniu bardzo gwałtownie spadły. Z 85 - 90 groszy dosłownie z dnia na dzień zrobiło się 60 - 65 groszy za kilogram. Reakcja sadowników była równie gwałtowna i praktycznie od razu przestali sypać jabłka. Na odpowiedź przetwórców nie trzeba było długo czekać, bo już na początku tego tygodnia ceny znów zaczęły piąć się w górę.

No właśnie i tu okazuje się, że nie do końca na odpowiedź przetwórców. Na rynku mamy obecnie dość dziwną sytuację, gdyż część przetwórń faktycznie podniosła ceny zakupu surowca (zwłaszcza te mniejsze), część jednak, wciąż trzyma ceny na obniżonym poziomie (głównie wielkie molochy z zagranicznym kapitałem). Ceny zaś podnoszą sami pośrednicy licząc, że sytuacja wróci do normy i będą mogli odsprzedać jabłka z zyskiem.

Tak czy inaczej, ceny dla sadowników są obecnie niższe niż pod koniec sierpnia, ale wyższe niż przed tygodniem. Dziś pośrednicy oferują za zwykły przemysł od 70 do nawet 75 groszy za kilogram. Jabłka w jakości suchy przemysł skupowane są w cenie od 75 do 80 groszy za kilogram.

 

Podobne
Jakie ceny dla Gali?
2017-09-05 12:18
Jakie ceny dla Gali?
Rozpoczęły się zbiory Gali. Część owoców sprzedawana jest przez sadowników już teraz. A ile można realnie dostać?
czytaj więcej
A to nie miało być na odwrót?
2017-09-05 11:08
A to nie miało być na odwrót?
Chińskie jabłka i gruszki coraz większym strumieniem będą płynąć w kierunku krajów Unii Europejskiej? Takie plany wobec EU mają tamtejsi eksporterzy.
czytaj więcej
Przeciąganie liny będzie trwać
2017-09-04 11:04
Przeciąganie liny będzie trwać
Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych zmienia się niczym w kalejdoskopie. Jeszcze niedawno ceny spadały, teraz znów rosną. A jakie obowiązują w dniu dzisiejszym?
czytaj więcej
Apel o zaprzestanie dostaw przemysłu
2017-08-31 19:30
Apel o zaprzestanie dostaw przemysłu
Apelujemy o zaprzestanie dostaw przemysłu, nie sprzedawajmy poniżej 80 groszy za kilogram - mówi Krzysztof Czarnecki działacz Związku Sadowników RP na spotkaniu sadowników zorganizowanym przez Związek Sadowników RP, które odbyło się 29 sierpnia w Wilczorudzie.
czytaj więcej
Będzie bunt na pokładzie?
2017-08-30 12:11
Będzie bunt na pokładzie?
Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych powoduje spore zamieszanie. Sadownicy zastanawiają się co będzie dalej?
czytaj więcej
Rośnie eksport polskich jabłek?
2017-08-30 11:15
Rośnie eksport polskich jabłek?
Jak polski eksport radzi sobie z rosyjskim embargiem w tle? Ile owoców udało się nam sprzedać w poprzednim sezonie?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.