Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 12 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3598 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Niemcy: ceny jabłek hurtowych w Południowym Tyrolu

  |   Źródło:
Ekonomiczny instytut badawczy WIFO w Bolzano opublikował najnowsze dane dotyczące sytuacji cenowej jabłek w Południowym Tyrolu. Dzięki temu można zorientować się w ogólnej sytuacji na niemieckim rynku.

Dane prezentują ceny hurtowe obowiązujące w sierpniu br. czyli pierwsze ceny jabłek w rozpoczętym niedawno sezonie  zbiorów i porównane są do cen z ostatnich dwóch lat. W sierpniu, według WIFO wzrosły jedynie ceny odmian jabłek Gala i Golden Delicious, jednak sprzedawany wówczas Golden Delicious to w większości pozostałości po zbiorach z 2017 roku. 

Opublikowane ceny są zawsze cenami brutto, z których należy odliczyć koszty przechowywania, transportu, marketingu itp.

Ceny odmiany Gala wynosiły w sierpniu 2018 średnio 0,77 euro za kilogram (w sierpniu 2016 roku było to 0,69 euro/kg oraz w sierpniu 2017 roku 0,88 euro/kg). Według danych WIFO średnia cena odmiany Golden Delicious w sierpniu 2018 roku była na poziomie 1,11 euro za kilogram, czyli znacznie powyżej ceny z sierpnia z ostatnich dwóch lat. Bardziej znaczących danych można się spodziewać dopiero we wrześniu, kiedy większość odmian jabłek będzie już oferowana. 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.