Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3214 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Red Jonaprince – jeszcze sprzedawalny, ale…

Jabłka
  |   Źródło:
Czy ograniczony popyt na jabłka przełożył się na handel odmianą Red Jonaprince? Jak kształtują się ceny „Prinsa”?

Sytuacja na rynku jabłek deserowych pozostaje wciąż trudna, chociaż zimna tegoroczna wiosna ożywiła nadzieje wielu producentów na lepszą końcówkę sezonu. Na razie jednak ceny nie rosną, a o kupca na deserowe jabłka wciąż niełatwo. Nawet w przypadku tych najpopularniejszych odmian.

A niestety Red Jonaprince do tych najpopularniejszych wcale nie należy. W kwietniu i maju popyt na, jak go nazywa wielu, „Prinsa” wyraźnie się skurczył. Co prawda są to wciąż jabłka „sprzedawalne”, ale dużo gorzej niż w styczniu. Wtedy w skupach ceny tej odmiany (kal. 70+, do eksportu) były na poziomie 0,75 – 0,80 zł/kg. Teraz jest to 0,55 - 0,60 zł/kg. Różnica wyraźna.

Można oczywiście powiedzieć, że ceny Jonaprince’a pozostały wyższe niż innych czerwonych odmian, ale dla sadowników, przy takich poziomach tych cen, to żadna pociecha. Niestety ceny jak z kwietnia 2018 (2,40 zł/kg) nie zdarzają się często. Jednak nawet w zeszłym sezonie – z dużym niedoborem jabłek, ta odmiana w maju traciła i jej ceny spadły do 1,80 zł/kg. Uczestnicy rynku wskazują, że problemem jest jakość. Red Jonaprince gorzej niż inne czerwone odmiany znosi długie przechowywanie.

Podobne
Truskawki
2019-05-15 10:00
Ukraina – truskawki ucierpiały od przymrozków
Plantacje truskawek w zachodnich regionach Ukrainy ucierpiały od przymrozków, pisze portal east-fruit.com powołując się na www.seeds.org.ua i komunikat agencji informacyjnej Interfaks-Ukraina.
czytaj więcej
ARKADIUSZ GAIK: CENY JABŁEK MUSZĄ PÓJŚĆ W GÓRĘ, ALE TO ZALEŻY OD SADOWNIKÓW!
2019-05-14 11:44
ARKADIUSZ GAIK: CENY JABŁEK MUSZĄ PÓJŚĆ W GÓRĘ, ALE TO ZALEŻY OD SADOWNIKÓW!
Trudno jeszcze podejmować się szacunków strat wywołanych przymrozkami, ale z pewnością będą one znaczne.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-14 11:14
Regionalny rynek jabłek – 19. tydz. br.
W czołówce pod względem wzrostu cen w regionie tym razem odmiana Jonagold, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
źródło foto: east-fruit.com
2019-05-14 08:22
Rosja – zatrzymano transport jabłek z polski
Dwadzieścia ton polskich jabłek z kazachskimi dokumentami nie trafiło na rynek rosyjski, informuje portal east-fruit.com, powołując się na agencję informacyjną Kazach-Zierno.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-12 11:39
Popyt na jabłka będzie malał
Sytuacja na rynku jabłek deserowych już od dawna jest trudna. A będzie jeszcze gorzej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.