Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3728 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Tadżykistan – Golden Delicious trafił już na rynek

Jabłka Golden, źródło foto: east-fruit.com
  |   Źródło:
W Tadżykistanie na rynek trafiły pierwsze partie jabłka odmiany Golden Delicious z tegorocznego zbioru.

Według analityków EastFruit, pierwsze partie jabłek Golden Delicious zostały już zebrane w tadżyckich sadach i trafiły na rynki hurtowe Tadżykistanu. Warto zauważyć, że pomimo tak wczesnego okresu dojrzewania jabłko ma dość duży kaliber, ale kolor jest przeważnie zielony.

Według konsultanta Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Bachtiara Abduwochidowa popyt na pierwsze partie Goldena jest bardzo wysoki. Co więcej, cena jest dość przystępna - od 70 do 90 centów amerykańskich za kg. Chętnych na zakup Golden Deliciousa w tej cenie było bardzo dużo, bo wysokiej jakości letnie jabłko oferowane jest niemal w tej samej cenie.

„Zbiór jabłek Golden Delicious na Ukrainie i w Mołdawii nie rozpocznie się szybko. Dlatego sadownicy w Tadżykistanie i Uzbekistanie mogą mieć znaczną przewagę w uprawie tej odmiany jabłek na eksport na rynek rosyjski od sierpnia do października bez konieczności inwestowania ogromnych pieniędzy w nowoczesne magazyny owoców. Przecież inwestycje w nowoczesny magazyn jabłek z kontrolowaną atmosferą (CA, ULO itp.), licząc je na hektar sadu jabłoniowego, z reguły przewyższają inwestycje w sadzenie samego sadu”- zauważa Andrij Jarmak, ekonomista z Działu Inwestycji FAO.

Warto też zwrócić uwagę, że Uzbekistan już zaczął szukać po omacku ​​tej niszy w biznesie jabłkowym i już w ubiegłym roku zwiększył eksport wczesnych odmian jabłek na rynek Federacji Rosyjskiej.

Podobne
Jabłka
2020-07-29 12:00
Mołdawia – będzie mniej jabłek
Mołdawscy producenci jabłek przewidują spadek wielkości zbiorów, ale wzrost eksportu i cen.
czytaj więcej
Jabłka
2020-07-23 10:00
Eksport jabłek 2019/20 (do kwietnia)
Jak kształtował się, według danych GUS, eksport jabłek w nowym sezonie, od lipca 2019 roku do kwietnia 2020 roku)?
czytaj więcej
Jabłka
2020-07-23 09:00
EU – znów będzie mniej jabłek?
Zbiory jabłek w UE będą relatywnie niskie – mówią wstępne prognozy.
czytaj więcej
Jabłka
2020-07-17 10:00
Ukraina – taniej za wczesne jabłko
Ukraińscy sadownicy obniżają ceny jabłka z nowego zbioru.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.