Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020. Od wczoraj dodano 1126 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Maroko: sezon cytrusowy nieco lepszy

  |   Źródło:
Oczekuje się, że marokańska produkcja owoców cytrusowych osiągnie poziom 2,4 mln ton w bieżącym sezonie 2017/18.

Ahmed Derrab, Sekretarz Generalny ASPAM (Stowarzyszenie producentów owoców cytrusowych w Maroku), spodziewa się niewielkiego wzrostu produkcji owoców cytrusowych w sezonie 2017/2018 na poziomie 3 proc. w ujęciu rok do roku, w związku z wejściem do produkcji młodych  sadów cytrusowych. Wartość ta dowodzi, jak dynamicznie rozwijał się sektor w ciągu ostatnich kilku lat. Wciąż jednak pozostaje poniżej docelowej wielkości, ponieważ osiągnął on w ciągu ostatniej dekady zaledwie 2,9 miliona ton. 

Przewiduje się, że pod koniec sezonu, tj. w czerwcu wielkość eksportu wyniesie od 650 000 do 680 000 ton, co także stanowi wielkość sporo poniżej oczekiwań – wstępne założenia mówiły o około 1,3 mln ton wywozu cytrusów z Maroko.

Zgodnie z oficjalnymi statystykami, marokański sektor owoców cytrusowych obejmuje prawie 125.000 hektarów, a eksport owoców odbywa się głównie w trzech kierunkach - do Rosji, krajów Unii Europejskiej oraz do Kanady. 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.