Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 23 września 2020. Od wczoraj dodano 3591 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – wzrost cen cytrusów

Owoce cytrusowe
  |   Źródło:
Podaż cytrusów wzrosła z powodu czynnika sezonowego obniżenia podaży, a to przełożyło się na ceny, o czym pisze portal east-fruit.com.

Według analityków EastFruit w Rosji odnotowano wzrost popytu na pomarańcze i mandarynki, co przełożyło się na większą sprzedaż tych owoców. Najbardziej zainteresowane zakupem tych owoców są hurtownie i sieci handlowe. W tym samym czasie podaż pomarańczy i mandarynek na rosyjskim rynku nieznacznie się zmniejszyła, czego powodem jest czynnik sezonowy.

Obecnie pomarańcze w rosyjskim hurcie są oferowane po 50 - 75 rubli/kg, czyli 0,76 - 1,14 USD/kg (2,92 – 4,37 zł/kg), w zależności od wielkości partii. Jest to średnio o 16 procent drożej niż w poprzednim tygodniu.

Ceny mandarynek u rosyjskich dostawców hurtowych to 50 - 73 rubli/kg, czyli 0,76 - 1,11 USD/kg (2,92 – 4,26 zł/kg), podczas gdy w poprzednim tygodniu minimum było na poziomie 45 rubli/kg, czyli 0,69 USD/kg (2,62 zł/kg). W rezultacie tylko od początku tygodnia cena mandarynki wzrosła średnio o 7 procent.

Te zwyżkowe trendy są przypisywane przez handlowców zmniejszeniu bieżących dostaw pomarańczy i mandarynek z Turcji oraz wzrostowi udziału egipskich owoców na rynku. Należy pamiętać, że w najniższych cenach oferowane są owoce produkowane w Pakistanie, najdroższe są owoce cytrusowe z Maroka.

Obecnie w Rosji ceny owoców cytrusowych są wyższe niż pod koniec lutego ubiegłego roku. Ceny pomarańczy wzrosły średnio o 15 procent rok do roku, a ceny mandarynek są wyższe o 11 procent w porównaniu z tym samym okresem 2018 roku.

Podobne
Owoce cytrusowe
2019-02-15 18:01
Hiszpania – nie wolno sprzedawać cytrusów poniżej kosztów
W Hiszpanii ci producenci, którzy w realiach kryzysu i nadpodaży sprzedają cytrusy ze stratą, łamią miejscowe prawo, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com, powołującego się na miejscowe źródło larazon.es.
czytaj więcej
Orzechy
2019-02-12 10:00
Gruzja – orzechy i cytrusy w TOP-10 eksportu
W pierwszej dziesiątce produktów rolnych eksportowanych w 2018 roku z Gruzji znalazły się orzechy i owoce cytrusowe, o czym informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-01 14:19
Cytrusowy skandal – Hiszpanie oskarżają europejskie sieci
Hiszpańscy eksporterzy oskarżają europejskie sieci handlowe o mieszanie cytrusów hiszpańskich i egipskich, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lasprovincias.es.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.