Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 3415 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Turcja – problemy ze zbiorem nektarynek

Nektarynki
  |   Źródło:
Tureccy producenci nektarynek mają dużo problemów ze zbiorem tych owoców. Powodem, jak pisze portal www.freshplaza.com, są upały.

Sezon nektarynek w Turcji potrwa jeszcze kilka tygodni, kiedy to wreszcie dobiegnie końca. Sezon był dobry, jednak upał sprawia, że ​​zbiory są trudne i powoduje, że owoce tracą jakość, jeśli nie są właściwie traktowane.

Sezon na tureckie nektarynki trwa w najlepsze. Według Mustafy Arslana, menedżera ds. sprzedaży tureckiej firmy eksportującej MDA Agricultural Products (MDA), sezon jest bardzo burzliwy: „Sezon nektarynek w Mersin rozpoczyna się na początku maja i trwa do końca czerwca. W tym roku plony były niższe niż w roku ubiegłym, a to wpływa bezpośrednio na ceny.

Dodatkowo ogromny popyt ze strony Rosji powoduje jeszcze większy wzrost cen. W ubiegłym sezonie ceny wynosiły około 0,55-0,60 euro za kg, ale w tym roku ceny wynoszą około 1,25-1,40 euro za kg. Spodziewamy się jednak zniżki cen nektarynek  w najbliższych dniach. ”

Jak gdyby te warunki nie były wystarczająco trudne, kolejnym źródłem problemów jest pogoda. „Zbiory w tym sezonie odbywają się w bardzo gorących warunkach pogodowych, dlatego musimy starannie zbierać owoce, szybko przenosić je do naszej pakowni i pakować je w tym samym dniu, aby nie tracić jakości. Musimy więc walczyć z pogodą, aby owoce były świeża i jędrne. Bardzo ważne jest także chłodzenie wstępne, a załadunek musi być wykonywany bezpośrednio z chłodni.” wyjaśnia Arslan.

Tureckie nektarynki są bardzo popularne w Rosji. „Nagły popyt doprowadził do wyższych cen, ale Rosja bierze obecnie lwią część naszych nektarynek. Eksportujemy również do niektórych krajów arabskich i zachodnioeuropejskich, ale skupiamy się na dalekim wschodzie. Singapur, Malezja, Hongkong i Wietnam są dla nas bardzo interesującymi rynkami. Kraje Zatoki Perskiej również wykazują duży potencjał. Niektóre z tych krajów są dla nas nowymi rynkami. Spodziewam się, że w przyszłym sezonie będziemy rozwijać się jeszcze bardziej, wchodząc do takich krajów, jak Korea Południowa i Filipiny.”

Wraz z zbliżającym się końcem sezonu Arslan z niecierpliwością czeka na kolejny produkt, na którym skupi się MDA: „W przyszłym tygodniu zaczynamy eksport wiśni do krajów Dalekiego Wschodu, transportem lotniczym z Alaşehir w regionie Manisa. Następne będą bezpestkowe winogrona sułtańskie, a ich wysyłka rozpoczyna się w połowie lipca. Jesteśmy na to gotowi!”, podsumowuje.

Podobne
Brzoskwinie
2019-05-22 07:54
Przybywa hiszpańskich brzoskwiń i nektarynek
Hiszpańskie owoce pestkowe dopiero co pojawiły się na naszym rynku, ale ich podaż szybko rośnie, a do tego są one coraz tańsze.
czytaj więcej
Brzoskwinie i nektarynki coraz droższe
2018-10-23 16:01
Brzoskwinie i nektarynki coraz droższe
Sezon na brzoskwinie i nektarynki importowane z Hiszpanii coraz większymi krokami zbliża się do końca. Podaż owoców spada, za to ceny sukcesywnie rosną. Jakie obowiązują obecnie?
czytaj więcej
Sukcesywny wzrost ceny brzoskwiń i nektarynek
2018-10-05 14:19
Sukcesywny wzrost ceny brzoskwiń i nektarynek
Spadki podażowe i wzrosty cen w handlu brzoskwiniami i nektarynkami w Polsce pogłębiają się. Ceny sukcesywnie pną się w górę, choć drogo jeszcze nie jest. Jakie ceny obecnie obowiązują?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.