Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Import pomarańczy do Polski w I kw. 2018 roku

  |   Źródło:
Prezentujemy najnowsze dane opublikowane przez GUS dotyczące importu pomarańczy do Polski w I kw. 2018 roku. Największym dostawcą pomarańczy w omawianym okresie była Hiszpania.

W porównaniu do poprzedniego sezonu produkcja owoców cytrusowych na Południu Europy w tym przede wszystkim w Hiszpanii, w sezonie 2017/2018 była sporo poniżej przeciętnej, co jednak nie przełożyło się na mniejszy niż w poprzednich sezonach import pomarańczy do Polski.

W I kwartale 2018 roku sprowadzono do Polski około 59,83 tys. ton pomarańczy – w poprzednich latach w okresie od stycznia do marca było to także zazwyczaj ponad 50 tys. ton.

Największym dostawcą pomarańczy na polski rynek w omawianym okresie była Hiszpania skąd zakupiliśmy 26,56 tys. ton. Sporo owoców zakupiliśmy także w I kwartale 2018 roku z Grecji – 12,87 tys. ton.

import pomaranczy 1 kw 2018

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.