Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3774 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Limonki z Meksyku – tania ciekawostka?

  |   Źródło:
Importerzy oferują limonki z Meksyku. Ile trzeba za nie obecnie zapłacić? A jak wygląda na nie popyt?

Większość importerów handluje obecnie limonkami z Brazylii. Ich podaż, jak i ceny pozostają od dłuższego czasu stabilne. Brazylijskie limonki kosztują obecnie 42,00 – 48,00 zł za 4,5 kg karton (9,33 – 10,66 zł/kg brutto).

Nieliczni importerzy od niedawna mają jednak w ofercie i owoce z Meksyku. Jak sami mówią, zakup limonek z Meksyku stanowiło swego rodzaju eksperyment, próbę poszerzenia standardowej oferty cytrusowej.

Pomimo naprawdę dobrych cen, sprzedaż meksykańskich limonek nie przebiega tak jakby się spodziewali i popyt na nie jest przeciętny. Duży wpływ na tą sytuację mają ceny cytryn, które w ostatnim czasie znacznie staniały. We wrześniu, kiedy na polskim rynku dostępne były w sprzedaży tylko cytryny z Argentyny i ich ceny w detalu dochodziły do ponad 25 zł za kilogram, wówczas limonki miały „wzięcie” zastępując drogie cytrusy. Obecnie znów stały się tylko dodatkiem – swego rodzaju ciekawostką, a importerzy „męczą się” ze sprzedażą ostatnich owoców oferując je w cenie zaledwie 10,00 – 12,00 zł za 4 kg opakowanie (2,50 – 3,00 zł/kg brutto).

 

 

 

 

Podobne
Cytryny staniały, ale limonki…
2014-10-24 12:46
Cytryny staniały, ale limonki…
Ceny cytryn spadły do poziomu akceptowalnego przez klientów, a jak to wygląda w przypadku limonek, które przez pewien okres czasu konkurowały z cytrynami? Ile dziś kosztują limonki? Można naprawdę się zdziwić!
czytaj więcej
Wzrost światowej produkcji owoców cytrusowych
2014-09-23 19:44
Wzrost światowej produkcji owoców cytrusowych
USDA podsumowała kończący się sezon cytrusowy. Oszacowano zbiory poszczególnych gatunków. Których zebrano więcej jak w zeszłym sezonie, a których mniej?
czytaj więcej
Limonki
2014-09-18 11:37
Brazylia: rośnie eksport limonek do Europy
Tegoroczny sezon jest nietypowy. Europejczycy kupują coraz więcej limonek. Czym jest spowodowana ta sytuacja w handlu?
czytaj więcej
Limonki
2014-09-02 13:49
Wzrost popytu na limonki?
Zmienia się sytuacja na rynku owoców cytrusowych. Owoce uważane do tej pory za towar drogi i ekskluzywny powszednieje, za to towar uznawany za powszechnie dostępny i tani staje się zbyt kosztowny dla przeciętnego „Kowalskiego”.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.