Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1322 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Turcja – startuje eksport cytrusów

  |   Źródło:
W Turcji zaczyna się nowy sezon eksportowy tamtejszych owoców cytrusowych.

Przewodniczący tureckiej Krajowej Rady ds. Cytrusów, Kemal Kacmaz, ogłosił, że producenci zaczęli zbierać wczesną odmianę cytryn Meyer i że eksport rozpocznie się od 2 września.

W oświadczeniu wydanym przez Kemala Kacmaza padło także stwierdzenie, że cytrusy są najważniejszą podgrupą sektora świeżych owoców i warzyw w Turcji. W oświadczeniu przewodniczący Kacmaz ogłosił, że wkrótce rozpocznie się sezon eksportu 2019/2020 i że są gotowi na nowy sezon.

Następnie kontynuował: „Po naszych wizytach w sadach cytrynowych w Adanie i Mersin nasza komisja ds. Zbiorów i eksportu cytrusów stwierdziła, że ​​wczesna odmiana cytryn Meyer jest już dojrzała i gotowa do zbioru. 29 sierpnia ustalono jako datę zbiorów, a na 2 września datę rozpoczęcia eksportu. Ze względu na warunki pogodowe, w tym sezonie, cytryny Meyer, jak też i inne owoce, dojrzewały później niż zwykle w porównaniu do sezonu poprzedniego”.

Warto pamiętać, że ciężkie warunki zimowe w ubiegłym roku dotknęły mocno tureckich producentów i eksporterów owoców cytrusowych. W tym roku mają oni nadzieję, na spokojny sezon bez żadnych szkód na swoich produktach.

Podobne
Owoce cytrusowe
2019-08-02 12:00
Unijny rynek cytrusów
IndexBox opublikował raport na temat rynku cytrusów w Unii Europejskiej. Poniżej jego streszczenie.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-07-17 16:58
Argentyna – problem z krajowym popytem na cytrusy
Argentyńscy producenci są zaniepokojeni brakiem krajowego popytu na owoce cytrusowe.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-06-27 10:00
RPA – prognoza dla cytrusów
Portal www.fruchtportal.de publikuje prognozę półroczną dla produkcji owoców cytrusowych w RPA, opartą o dane USDA.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-04-25 13:43
Hiszpania – to był trudny sezon cytrusów
Sezon owoców cytrusowych w Hiszpanii szybkimi krokami zbliża się do końca. Zdecydowanie był to sezon, o którym hiszpańscy producenci będą chcieli szybko zapomnieć, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.