Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 1 października 2020. Od wczoraj dodano 4824 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Pomarańcze po 7 zł za kilo. „Potanieją, ale niewiele”

  |   Źródło:
Tak drogich pomarańczy, jak teraz, dawno nie było. „One potanieją w ostatnim kwartale, ale fakt, nie tyle, ile byśmy się spodziewali” - mówią hurtownicy.

Właściciel hurtowni owoców i warzyw z powiatu bytowskiego w województwie pomorskim wspomina poprzednie lata na rynku owoców cytrusowych. „Pomarańcze taniały zawsze na przełomie listopada i grudnia, gdy zaczynał się na nie u nas sezon. Przed świętami Bożego Narodzenia 2018 roku mieliśmy je na sprzedaż w cenie około 5,5 złotych za kilogram i sklepy brały, bo przecież tuż przed gwiazdką popyt na te cytrusy co roku jest spory. Rok temu pomarańcze mieliśmy tańsze, bo po około 4,4 złotych za kilo”.

Hurtownik podkreśla „Właśnie te zeszłoroczne stosunkowo niskie stawki pomarańczy psują opinię tegorocznym, bo ludzie porównują obecne sezony do zeszłych. Skoro niecały rok temu, czyli pod koniec 2019 roku, pomarańcze były bardzo tanie, a teraz u niektórych hurtowników za te same owoce trzeba zapłacić drugie tyle, to zrobiło się głośno o tym i zewsząd daje się słyszeć komentarze, że cytrusy są bajecznie drogie. Nie zaprzeczam, ale trzeba postawić się w sytuacji producentów i dystrybutorów. Pandemia sprawiła, że wzrosły koszty zagranicznych dostaw, a liczbę tych dostaw ograniczono. To natomiast spowodowało, że cena pomarańczy musiała wzrosnąć. Myślę, że tuż przed gwiazdką pomarańcze potanieją, ale nie będzie to zjazd cenowy, jakiego byśmy oczekiwali. W hurcie być może będą one po 6 złotych za kilogram”

Słowa kluczowe: pomarańcze

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.