Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 2407 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Białoruś – większy eksport truskawek do Rosji

Truskawki
  |   Źródło:
Białoruś aktywnie zwiększa swoją obecność na rynku truskawek w Federacji Rosyjskiej, o czym pisze portal east-fruit.com.

Białoruscy eksporterzy aktywnie zwiększają sprzedaż truskawek na rynek rosyjski. Jak mówią analitycy EastFruit, tylko w lutym kraj ten zwiększył dostawy do Rosji ponad czterokrotnie i stał się głównym dostawcą tych owoców na rosyjski rynek.

Według oficjalnych danych, w lutym tego roku białoruskie firmy dostarczyły na rynek rosyjski 1,1 tys. ton truskawek, czyli 4,1 razy więcej niż w styczniu. W pierwszym miesiącu tego roku bowiem Białoruś wyeksportowała tylko 258 ton tych owoców jagodowych. Dzięki tak znaczącemu wzrostowi dostaw, w lutym Białoruś wyprzedziła innych głównych dostawców do Rosji, wypierając z pierwszego miejsca Egipt.

Należy zauważyć, że w ciągu ostatnich trzech lat Rosja jest faktycznie jedynym nabywcą truskawek z Białorusi, a w 2018 roku kupiła ich około 21 tys. ton, czyli około 40 procent całkowitego importu tych owoców sprowadzanych na swój rynek.

Według analityków z EastFruit od 2015 roku Białoruś jest głównym dostawcą truskawek na rynek rosyjski. Jednocześnie, według oficjalnych danych, do tego roku ten kraj nigdy nie wspiął się powyżej trzeciej pozycji na liście dostawców truskawki do Rosji, a tak znaczący przełom jest wiązany przez ekspertów z embargiem handlowym wobec krajów UE. Przypomnijmy, że przed wprowadzeniem zakazu dostaw europejskich owoców i warzyw na rynek rosyjski, największe dostawy truskawek do Rosji pochodziły właśnie z krajów UE: Grecji, Hiszpanii i Polski.

Jaka będzie sytuacja na światowym rynku owoców jagodowych już w tym sezonie? Bardziej szczegółowo o tym, jakie są spodziewane trendy na rynku jagodowych, będzie się można dowiedzieć odwiedzając dziesiątą międzynarodową konferencję „Owoce jagodowe Ukrainy: mrożenie i świeży rynek”. Program konferencji jest dostępny na stronie organizatora. Wymagana jest rejestracja wstępna.

Podobne
Truskawki
2019-04-24 16:21
Truskawki znów droższe
Po Wielkanocy ceny truskawek już nie spadają. Przeciwnie, trend się odwrócił.
czytaj więcej
Truskawki
2019-04-23 08:06
Regionalny rynek truskawek – 16. tydz. br.
Sezon truskawek w monitorowanych przez portal east-fruit.com krajach regionu nabiera tempa.
czytaj więcej
Truskawki
2019-04-19 09:00
Mołdawia – opóźnienie sezonu truskawek
Lokalne truskawki pojawią się na rynku mołdawskim później niż oczekiwano, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Truskawki
2019-04-18 17:59
Polskie truskawki szybko tanieją?
Krajowy sezon truskawek jeszcze się na dobre nie zaczął, a już doszło do dużych zniżek cen tych owoców. Co oczywiście nie znaczy, że polskie truskawki już są tanie.
czytaj więcej
Truskawki
2019-04-17 09:00
Ukraina – startuje sezon truskawek
W drugiej dekadzie kwietnia na Ukrainie zaczął się sezon truskawek. Na razie trwa zbiór owoców uprawianych w szklarniach, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.