Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020. Od wczoraj dodano 1259 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Gdzie są truskawki z Hiszpanii

Truskawki
  |   Źródło:
Wygląda na to, że nie tylko dojdzie do powtórki z ubiegłorocznego przesunięcia kampanii truskawkowej w Hiszpanii, ale opóźnienie w tym sezonie będzie nawet większe. Pisze o tym hiszpański portal branżowy agrodiariohuelva.es.

Tegoroczna kampania zbioru truskawek w prowincji Huelva („truskawkowego zagłębia” Hiszpanii) jest bardzo opóźniona. Mamy zatem niejako powtórkę z zeszłego roku, kiedy to hiszpańskie truskawki weszły na rynek europejski ( w tym polski) ze sporym poślizgiem.

Jednak z informacji opublikowanych przez hiszpańską organizację branżową UPA wynika, że w tym sezonie sytuacja jest nawet gorsza niż rok temu i opóźnienie w starcie kampanii zbioru truskawek jest jeszcze większe.

Opóźniona jest produkcja truskawek na nawet 70 procentach upraw w prowincji Huelva. Przyczyną jest niesprzyjająca pogoda. Przez tamtejsze rejony Hiszpanii przechodziły burze i ulewy. Ale problemy zaczęły się dużo wcześniej, bo niekorzystne warunki pogodowe gnębiły produkcję sadzonek truskawki i to już od wiosny zeszłego roku.

Specjaliści z branży uważają, że w styczniu jest szansa na nadrobienie zaległości, ale do tego potrzebne są optymalne warunki agrometeorologiczne. A i przy takowych opóźnienia nie da się nadrobić w dzień czy dwa. Wszystko więc wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas polskim konsumentom przyjdzie poczekać na hiszpańskie truskawki w większych ilościach i przystępnych cenach – tak jak to miało miejsce choćby dwa lata temu, gdy jeszcze w grudniu 2016 roku polski rynek był dosłownie zasypany hiszpańską truskawką z cenami w hurcie na poziomie 10,00 zł/kg. Teraz, przy bardzo ograniczonej podaży, ceny w hurcie są w przedziale 25,00 – 32,00 zł/kg.

Podobne
Truskawki
2019-01-02 12:00
Belgia, Holandia – produkcja truskawek przez cały rok?
Połączenie różnych nowoczesnych technologii umożliwia już całoroczną produkcję truskawek w Holandii i Belgii, o czym pisze portal wwwfruit-inform.com, powołując się na holenderski portal branżowy www.gfactueel.nl.
czytaj więcej
Rozpoczął się sezon truskawkowy w Turcji
2018-12-27 12:02
Rozpoczął się sezon truskawkowy w Turcji
W tureckim regionie Koprubasi rozpoczęły się zbiory truskawek deserowych. Jakie kwoty otrzymują tamtejsi producenci za owoce?
czytaj więcej
Hiszpania: kampania truskawkowa będzie opóźniona?
2018-12-12 08:10
Hiszpania: kampania truskawkowa będzie opóźniona?
Tegoroczna kampania truskawkowa w Hiszpanii rozpocznie się jednak później niż wcześniej zapowiadano.
czytaj więcej
Sezon na importowane truskawki nabiera rozpędu
2018-12-06 16:20
Sezon na importowane truskawki nabiera rozpędu
Wygląda na to, że hiszpańskie truskawki trafią na europejskie rynki dość wcześnie. Kampania w prowincji Huelva wystartowała już na dobre.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.