Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2952 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina: wzrost produkcji winogron

Winogrona
  |   Źródło:
Ukraina zwiększyła produkcję winogron w 2012 roku – wynika z danych Ukrstat.

W poprzednim roku zbiory winogron wyniosły 456 tys. ton, co oznacza spadek w ujęciu rocznym o 13 proc.  Dla porównania w 2011 roku zostało zebrano 522tys. ton tych owoców.

W produkcji winogron dominowały takie regiony jak obwód odeski (212 tys. ton), Krym (94 tys. ton) oraz obwód chersoński (39 tys. ton)

Co ciekawe w 2012 roku Ukraina zebrała 46 ton winogron odmian stołowych, czyli o 2 proc. mniej niż rok wcześniej. Warto zauważyć, że ogólna powierzchnia przeznaczona pod uprawy tych odmian w tym roku wyniosła 9,3 mln ha, tj. o 10 proc.mniej niż w roku poprzednim. 

Podobne
Winogrona Red Globe
2013-04-22 15:12
Peru będzie dominować na rynku winogron?
W Peru od kilku lat rośnie produkcja winogron. Kraj ten chce wykorzystać słabnącą pozycję Chile i USA i stać się drugim co do wielkości eksporterem tych owoców na świecie.
czytaj więcej
Winogrona
2013-04-18 15:12
Kończy się sezon na winogrona z RPA?
Wiosna to okres zmian na rynku winogron w Polsce. Niedługo z rynku zaczną znikać winogrona z południowej półkuli, a pojawią się owoce z Włoch.
czytaj więcej
Winogrona
2013-04-11 13:49
Winogrona z RPA znów nieco tańsze
Rynek winogron w Polsce generalnie pozostaje stabilny. Podaż i popyt pozostają bez zmian. Miłą niespodziankę stanowi natomiast cena jasnych winogron, które po dłuższym okresie wzrostów cen, dla odmiany nieco staniały.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.