Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3187 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rozpoczął się handel jabłkami?

  |   Źródło:
Zbiory odmian jesiennych trwają. Większość owoców trafia do komór, część jednak jabłek sprzedawana jest bezpośrednio po zbiorach. Jakie obowiązują dzisiaj ceny?

Chociaż pogoda nie rozpieszcza, w sadach ruch. Rozpoczęły się bowiem zbiory większości jesiennych odmian, takich jak m.in. Lobo, Szampion czy Gala. Sadownicy większość owoców pakują do komór, część jednak jabłek jest od razu przez nich sprzedawana.

W tym roku handel jabłkami tuż po zbiorach to ciężki temat, gdyż wszelkie prognozy i szacunki mówią o tym, że wraz z upływającym czasem w trakcie trwania tego sezonu ceny owoców będą rosły, niestety niektórzy sadownicy zmuszeni są do sprzedaży jabłek już teraz. A zainteresowanie nimi jest naprawdę wysokie, szczególnie Galą. Za jabłka tej odmiany w skrzynie można otrzymać od 1,50 do 1,70 zł za kilogram (Gala Zwykła, Gala Must), paskowane sporty Gali to już o około 20 - 30 groszy więcej, niektórzy za naprawdę ładne owoce Royal, Schniga, Mitchgla czy Galaxy proponują już nawet ponad 2,00 zł za kilogram - jabłka od 65+. W przypadku odmian jesiennych takich jak Szampion czy Lobo, ceny za jabłka prosto z sadu wahają się w granicach 1,20 - 1,40 zł za kilogram - jabłka od 70+.

Można także sprzedać już teraz jabłka bezpośrednio do handlu. Handlarze oferują za odmiany jesienne 70+ około 1,40 - 1,60 zł za kilogram, a za większe owoce 75+ nawet do 2,00 zł za kilogram.

 

 

Podobne
Ograniczenie podaży poszczególnych odmian będzie różne
2017-09-06 18:35
Ograniczenie podaży poszczególnych odmian będzie różne
Nadchodząca kampania jabłkowa jest niepewne, ponieważ mróz jaki nawiedził Europę tej wiosny ograniczył znacznie produkcję tego gatunku. A jak jest w Polsce?
czytaj więcej
Plaga kradzieży w sadach!
2017-09-06 15:20
Plaga kradzieży w sadach!
Coraz więcej sadowników komunikuje, że w ich sadach w nieznanych okolicznościach zniknęły całe tony jabłek.
czytaj więcej
Nie do końca rosną
2017-09-06 14:03
Nie do końca rosną
Ceny jabłek przemysłowych w mijającym tygodniu ponownie poszły w górę. Ale czy wszędzie? Jak to jest z tymi cenami?
czytaj więcej
Jakie ceny dla Gali?
2017-09-05 12:18
Jakie ceny dla Gali?
Rozpoczęły się zbiory Gali. Część owoców sprzedawana jest przez sadowników już teraz. A ile można realnie dostać?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.