Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2391 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Serbia – producenci oczekują wysokich cen malin

Maliny
  |   Źródło:
Serbscy producenci oczekują wysokich cen malin w tym sezonie. Głównym problemem dla nich jest brak rąk do zbierania owoców.

Zapotrzebowanie na maliny rośnie, a serbscy hodowcy przewidują wzrost cen świeżych malin w 2020 roku. W tej chwili głównym problemem serbskich producentów jest brak rąk do zbierania owoców jagodowych, w tym malin. Prezes serbskiego stowarzyszenia producentów malin i jeżyn Dobrowoje Radowić powiedział, że około 20 procent plantacji malin nie będzie miało czasu na przygotowanie się do zbiorów z powodu braku pracowników.

Pomimo trudności serbscy producenci zauważyli, że obecnie maliny mają bardzo dobrą cenę na rynku światowym z tendencją do jej wzrostu i zwiększania popytu na te owoce.

„W styczniu cena eksportowa naszych malin wynosiła 1,22 euro za kg, teraz eksportujemy maliny w cenie około 250 dinarów za kg plus VAT, czyli ponad 2 euro”, powiedział Radowić.

Według FruitNews w odniesieniu do sad24.pl, mrożone maliny w Serbii osiągnęły cenę eksportową 2 euro za kg.

Na początku roku Ministerstwo Rolnictwa Serbii opublikowało listę oczekiwanych cen zakupu najważniejszych produktów rolnych. Według tej prognozy cena zakupu serbskich malin w 2020 roku miałaby wynosić od 0,8 do 1 euro. Jednak eksperci uważają, że cena zakupu malin będzie znacznie wyższa, ponieważ zapasy owoców ze zbiorów w 2019 w zamrażarkach są minimalne. Ponadto zbiory chilijskich malin w 2020 roku zostaną zmniejszone z powodu niesprzyjającej pogody.

Podobne
Maliny
2020-04-14 08:00
Import malin w 2019 r.
Bardzo duży wzrost importu świeżych malin do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Maliny
2020-03-26 10:00
Eksport malin w 2019 r.
Duży spadek eksportu świeżych malin z Polski w relacji rok do roku, zwłaszcza w ujęciu ilościowym. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Maliny mrozone
2020-03-25 09:00
Eksport malin mrożonych w 2019 r.
Spadek eksportu mrożonych malin z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Maliny
2020-02-20 16:28
Bardzo niska podaż świeżych importowanych malin
Zima to nie jest okres, w którym świeże maliny, nawet te importowane, trafiałyby w dużych ilościach na polski rynek hurtowy. Nie mniej ich obecna podaż jest bardzo niska, nawet jak na ten okres roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.