Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 3155 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Minikiwi. „U mnie po 13-14 zł, a w sklepie po 48”

nadesłane
  |   Źródło:
Polskie małe kiwi dopiero zaczyna stawać się popularne w kraju. Plantatorzy narzekają jednak na niską cenę, proponowaną im za owoc przez odbiorców hurtowych.

„Szósty rok uprawiam minikiwi, ale dopiero w trzecim roku pojawiają się owoce. Z roku na rok owoców przybywa. W tym roku sezon zbiorów zaczął się u mnie wyjątkowo późno, bo dopiero teraz, w połowie września. Rok temu zbiór rozpocząłem około 20 sierpnia. W bieżącym roku sprzedaję minikiwi w cenie 13-14 złotych za kilogram, to w ilościach hurtowych” - opowiada plantator minikiwi z powiatu konińskiego w województwie wielkopolskim.

Nasz rozmówca kontynuuje „W moim rejonie żaden odbiorca hurtowy ani żadna grupa producencka nie jest zainteresowana zakupem minikiwi. To dlatego, że ten owoc dopiero staje się popularny u nas. Sprzedaję go więc grupie producenckiej aż w rejonie Grójca. Nie jestem jednak jej głównym dostawcą minikiwi. Otrzymuję wspomniane 13 lub 14 złotych za kilo, a uważam, że powinienem dostać przynajmniej 20 złotych, nawet 24 zł. Dyskonty, w których później pojawia się mój produkt, sprzedają go po 12 złotych, są to opakowania 250-gramowe. W przeliczeniu na kilogram wychodzi zatem 48 złotych. Ja, jako producent, powinienem dostawać połowę tej kwoty”.

Słowa kluczowe: minikiwi

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.