Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 25 maja 2020. Od wczoraj dodano 1032 ceny w 8 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Dostawcy kombinują

  |   Źródło:
Handlowanie owocami i warzywami stało się bardzo wymagające. Trudno sprzedać kiepski towar bez znacznego upustu cenowego.

Zamawiając towar w krajach Europy wydaje się, że producentom znane są standardy pakowania i sortowania. Jednak niektórzy dostawcy kombinują.

Przykładem jest dostawa nektaryn kaliber C ze znaczną domieszką kalibru D (od 1 lipca zabroniona do sprzedaży), brak sortowania nektaryn w klasie I (sortowanie w klasie I jest obowiązkowe), dokładanie do wagi opakowania gron o masie nawet 50g do winogron  kaliber XXL, naklejanie etykiet z deklarowaną klasą I na etykietę z klasą II ( towar spełnia wymagania klasy II, ale zamówiono klasę I, więc zmienia się tylko etykietę), brak sortowania wg wielkości arbuzów, mimo że zamawiający za taki towar płaci (przecież i tak nikomu nie będzie się chciało to sprawdzać).

Niestety polscy producenci i handlowcy też nie są bez winy. Ostatnio zapytany producent kapusty pekińskiej, dlaczego pakuje kapustę gnijącą od środka, odpowiedział, że przecież muszę coś z nią zrobić, a odbiorca nie będzie jej kroił, bo ma do nas zaufanie.

Na jak długo pytam? Sprzedawanie jabłek, brzoskwiń, papryki z deklaracją klasa I, zobowiązuje do sortowania towaru wg wielkości. Niestety zakup sortowanego towaru jest trudny. Strojenie towaru, czyli szykowanie tylko górnych warstw palet lub warstw w opakowaniu, jako zgodnych z zamówieniem, jest niezgodne ze standardami. Oferowanie gruszek, jabłek, moreli, czereśn,i a nawet pomidorów, jako krajowych, podczas gdy sprowadzono je z innych krajów, jest podobno nagminne. Oszukiwanie, zmiana krajów pochodzenia towaru to możliwość zarobienia ekstra pieniędzy. Co jednak się stanie, gdy ktoś zachoruje, zatruje się i trzeba będzie sprawdzić źródło pochodzenia towaru, aby zapobiec dalszym zatruciom ? Gdzie odpowiedzialność podmiotu wprowadzającego do obrotu taki towar?

Podobne
Ceny brokułów
2012-08-02 08:42
Wciąż słabo z jakością brokułów
Sytuacja na rynku brokułów niewiele się zmieniła w ciągu ostatnich dni. Na naszym rynku wciąż brakuje ładnego towaru.
czytaj więcej
kapusta pekińska
2012-07-20 13:54
Fatalna jakość kapusty pekińskiej
Pogoda niekorzystnie wpływa na jakość kapusty pekińskiej. Warzywo to nie lubi skrajnych warunków pogodowych panujących tego lata nad Polską.
czytaj więcej
Marchew
2012-07-17 08:00
Deficyt jakościowej marchwi na rynku rosyjskim
W minionym tygodniu na rynku rosyjskim ceny marchwi poszły w górę.
czytaj więcej
Sad jabłoniowy
2012-06-19 08:30
Wpływ jakości jabłoni na owocowanie sadu
Wpływ jakości drzewek na owocowanie ma znaczenie zwłaszcza w obecnej sytuacji na rynku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.