Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3214 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Trudny okres dla włoskich winogron

Winogrona
  |   Źródło:
Wrzesień i październik okazały się niezbyt dobrymi miesiącami dla włoskie winogron stołowych.

„Pomimo faktu, że winogrona stołowe do tej pory nie radziły sobie dobrze, możemy powiedzieć, że odmiany bez pestek są bardziej popularne niż odmiany z pestkami. Kampania dla winogron bez pestek powinna zakończyć się około 20 listopada. Ceny były na ogół dość wysokie, ale skoro podaż się kończy, mogą wzrosnąć jeszcze bardziej w ciągu najbliższych tygodni”, wyjaśnia Giacomo Suglia, prezes stowarzyszenia producentów i eksporterów Apeo.

„Pierwsze miesiące handlu były raczej rozczarowujące dla producentów z powodu zarówno wysokich temperatur, jak i niskich cen. Ciągły wzrost kosztów stałych też nie pomaga producentom, którzy muszą radzić sobie z wyższymi kosztami pracy, energii, pestycydów i transportu. Te ostatnie wydają się być wyższy we Włoszech niż w innych krajach (około 0,25-0,30 euro/litr więcej). Jedynym sposobem na wyróżnienie się jest jakość, a nasza produkcja krajowa zawsze była synonimem jakości odżywczej i fitosanitarnej. Poziom Brix (zawartość ekstraktu, w tym głównie cukrów – przyp. tłum.) podczas tej kampanii był faktycznie wyższy niż w ubiegłym roku”.

„Spożycie winogron stołowych wzrosło w ciągu ostatnich kilku dni dzięki niższym temperaturom. Musimy skorzystać z tego zjawiska, dopóki klementynki muszą dojrzewać jeszcze w wielu rejonach”.

„Gdybyśmy dokonali oceny, zobaczylibyśmy negatywny trend we wrześniu i październiku, głównych miesiącach sprzedaży. W każdym razie mamy nadzieję, że sytuacja może się poprawić w przypadku tradycyjnych winogron - pomimo ograniczonego popytu, powinny one być dostępne do świąt Bożego Narodzenia.”

Słowa kluczowe: winogrona, owoce, Włochy

Podobne
Winogrona
2019-11-05 09:00
Mołdawia – mniejsze zapasy winogron
Mołdawscy plantatorzy winorośli oddali w tym roku do składowania mniej produkcji niż w ubiegłym roku.
czytaj więcej
Winogrona
2019-10-30 09:00
Peru – rośnie eksport winogron
Prognozy zapowiadają wzrost eksportu winogron z Peru w sezonie 2019/2020 o 15 procent.
czytaj więcej
Winogrona
2019-10-24 08:00
Winogrona – jeszcze nie drożeją
Sytuacja na rynku winogron jest dość nietypowa jak na tę fazę sezonu. Zazwyczaj bowiem owoce te w październiku już drożeją.
czytaj więcej
Winogrona
2019-10-02 14:52
Import winogron po II kw. 2019 r.
Wzrost importu do Polski winogron świeżych w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwsze półrocze 2019 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.