Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3242 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Sezon mógłby trwać cały rok

  |   Źródło:
Popyt na borówki wysokie pozostaje na wysokim poziomie. Polscy konsumenci pokochali te owoce i wcale nie chcą się z nimi rozstawać. Czas jednak płynie nieubłaganie. Podaż owoców spada, a ceny rosną.

Polscy konsumenci dosłownie zakochali się w owocach borówki wysokiej. Nikt chyba już teraz nie wyobraża sobie letniego sezonu bez tych owoców. Są one nieodzownym elementem lodów, ciast, gofrów, naleśników i całej masy deserów, które tak przyjemnie kojarzą się nam z wakacjami.

Niestety pełnia sezonu na te owoce dawno już za nami i ich podaż mocno się skurczyła. Producenci walczą jednak jeszcze z ostatkami zapasów oferując je w coraz wyższych cenach. W ciągu zaledwie tygodnia ceny polskiej borówki wysokiej wzrosły średnio o 30 proc. na kilogramie.

I dziś owoce te sprzedawane są w małym hurcie w cenie od 40,00 do nawet 55,00 zł za kilogram. Na ofertę składają już tylko owoce w konfekcji „zimowej” czyli w opakowaniach detalicznych po 125 lub 250 gramów.

Część importerów powoli zaczęła posiłkować się borówkami z importu z  Hiszpanii sprzedając owoce z Południa Europy w cenie ok. 56,00 – 64,00 zł za kilogram. Nieco później na polski rynek zaczną także trafiać owoce z Peru, a patrząc na poziom obecnych cen owoców, już teraz można prognozować że zima w tym roku przywita nas wyższymi cenami niż przed rokiem, na poziomie co najmniej 72,00 – 80,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.