Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2250 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Świeże maliny za 26 zł za 1 kg w hurcie to przeszłość. „Za to na suszonych, eko, można zarobić stówkę za 1 kg”

  |   Źródło:
Rok temu ceny malin były kosmiczne. W hurcie sprzedawano je nawet za 26 złotych za kilogram. W tym roku te owoce są tańsze. Ceny hurtowe często wynoszą zwykle połowę zeszłorocznych stawek. Albo są jeszcze niższe.

26 zł za 1 kg – nawet tyle kosztowały w wakacje 2019 roku maliny na rynku hurtowym w Poznaniu. I to nie te uprawiane ekologicznie, lecz tradycyjnie. W tym samym czasie na Broniszach za kilogram tych owoców trzeba było zapłacić maksymalnie 21 zł. We Wrocławiu czy Kaliszu kosztowały około 17 zł/kg.

W bieżącym roku jest taniej. Bronisze oferują maliny w cenie od 10 zł/kg. Podobnie jest na Wielkopolskiej Giełdzie w Poznaniu, a na giełdzie w Kaliszu można je otrzymać poniżej 10 zł za kg.

„Jeżeli skup nie przyjmuje już maliny, musimy albo szukać innych punktów odbioru jeszcze tego samego dnia, albo ratować się innymi sposobami. W pierwszym przypadku ważna jest logistyka, trzeba doliczyć koszty transportu. Nie zawsze to się wówczas opłaca. Można jednak postawić na niezbyt u nas jeszcze popularną metodę: sprzedaż ususzonych malin. Przed rokiem kolega, uprawiający maliny ekologiczne, część zbiorów zamroził, a część ususzył. Zrobił niezły interes na tej suszonej malinie. Sprzedawał ją pół roku później, a więc zimą, w styczniu i lutym już tego roku, za 100 zł za kilogram” - opowiada rolnik z Lubelszczyzny. „Potem w sklepie jego malina, już w detalu, kosztowała 16 zł za 100-gramowe opakowanie”.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.