Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3402 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina: dobre ceny jabłek ekologicznych na eksport?

  |   Źródło:
Eksportowanie jabłek ekologicznych do przetworzenia z Ukrainy jest dość opłacalne, bo można za tego typu owoce cenę znacznie wyższą niż na rynku krajowym. A jaką?

Sadownicy ukraińscy, którzy decydują się na eksport jabłek ekologicznych pierwszej klasy (surowce do dalszego przetwarzania), mogą otrzymać za nie nawet około 0,4 euro za kilogram. Właściciele rodzinnego gospodarstwa "Rosenburg" w obwodzie lwowskim, Tatiana i Ostap Prokopets poinformowali o perspektywach eksportu owoców na rynki zagraniczne.

"Sprzedawanie produktów organicznych na rynek krajowy nie jest tak opłacalne, ale dopóki ukraińskie sady ekologiczne są młode, jest czas na popularyzację ekologicznych produktów wśród lokalnej ludności" - zauważyli.

Wśród odmian uprawianych ekologicznie znajdują się "Golden Delicious", "Ligol", "Rubin Star", "Florin", "Honey Crisp" oraz "Idared". Mówiąc o przyszłych perspektywach eksportu, Tatiana Prokopets zauważyła, że ​​gospodarstwo prowadzi obecnie negocjacje z potencjalnymi nabywcami swoich produktów (sieci sklepów), a także rozważa możliwość przystąpienia do współpracy producentów ekologicznych, co umożliwi szybszy eksport.

Z kolei Ostap Prokopets uważa, że ​​sytuacja na ukraińskim rynku jabłkowym ma kluczowe znaczenie w tym roku w handlu owocami ekologicznymi. W końcu dzisiaj na hurtowych rynkach Ukrainy cena za jabłka oscylują w granicach 5-7 UAH / kg (0,18-0,25 USD), czyli kosztują dwa razy mniej niż rok temu.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.