Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3312 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

W UE zebrano więcej gruszek, niż wcześniej prognozowano

  |   Źródło:
Jak podaje Światowe Stowarzyszenie Gruszek i Jabłek (WAPA) w sezonie 2017/18 zbiory gruszek brutto przekroczyły wcześniej oczekiwane wyniki.

Zdaniem analityków WAPA, zgodnie z wynikami produkcji gruszek ogłoszonymi w grudniu 2017 roku szacuje się, że w bieżącym sezonie europejscy sadownicy zebrali łącznie około 2.208.000 ton tych owoców, podczas gdy w sierpniu, analitycy WAPA przewidywali produkcję gruszek w Unii Europejskiej na poziomie 2.150 mln. ton.

Tak więc w sezonie 2017/18 plony gruszy w UE wzrosły o 2 proc. w porównaniu do poprzedniego sezonu. Niemniej jednak wyniki z bieżącego sezonu są o 5 proc. niższe od średniej z ostatnich pięciu lat.

Warto podkreślić, że eksperci WAPA zmienili wstępne prognozy dotyczące uprawy gruszy w głównych krajach UE, co doprowadziło do ogólnego wzrostu wskaźników. Tak więc, zgodnie z najnowszymi szacunkami Stowarzyszenia, włoscy sadownicy zebrali o 2 proc. więcej owoców niż oczekiwano wcześniej. Należy zauważyć, że ten kraj jest niekwestionowanym liderem pod względem produkcji gruszek w Unii Europejskiej. Ponadto w tym rankingu znajdują się Holandia i Hiszpania, kraje w których produkcja gruszek przekroczyła sierpniowe szacunki o 6 proc.

 

 

Podobne
Oferta gatunków ziarnkowych w Makro – podwyżki cen?
2018-01-12 12:08
Oferta gatunków ziarnkowych w Makro – podwyżki cen?
Oferta jabłek w MAKRO pozostaje dość zróżnicowana. Ceny przy tym, w ostatnim czasie wzrosły. O jakich podwyżkach mowa i jakich odmian dotyczy?
czytaj więcej
Korekty WAPA dotyczące produkcji jabłek w UE
2018-01-12 11:03
Korekty WAPA dotyczące produkcji jabłek w UE
Produkcja jabłek w krajach UE jest niższa niż wstępnie zakładano. WAPA obniżyło jesienne prognozy dotyczące zbiorów jabłek.
czytaj więcej
Już po gruszkach?
2018-01-08 12:10
Już po gruszkach?
Sytuacja w handlu gruszkami nie jest za ciekawa. Ograniczona produkcja przynosi efekty. Co to dokładnie oznacza? Zapraszamy do lektury.
czytaj więcej
Spokojny sezon na importowaną Konferencję?
2018-01-02 11:03
Spokojny sezon na importowaną Konferencję?
Handel gruszkami Konferencja z importu trwa. Czy przez nietypowy sezon mamy do czynienia z niezwykłymi zmianami i poziomem cen?
czytaj więcej
Eksport gruszek z Polski w III kw. 2017 roku
2017-12-28 14:08
Eksport gruszek z Polski w III kw. 2017 roku
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące eksportu gruszek z Polski w trzech pierwszych kwartałach 2017 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.