Ceny owoców
Bardzo droga Chiquita
2018-02-28 12:10
Ceny bananów zgodnie z przewidywaniami poszybowały naprawdę ostro w górę. Dotyczy to także bananów Chiquita. Ile trzeba za nie obecnie zapłacić i co wydarzy się w najbliższym czasie.
czytaj dalej
Ceny jabłek eksportowych – jakieś zmiany?
2018-02-28 11:03
Dziś, w środę, w okolicach Sandomierza, jabłka eksportowe skupowane są w następujących cenach:
czytaj dalej
Ukraina – połowa importu produkcji rolnej pochodzi z UE
2018-02-28 10:00
W 2017 roku prawie połowa importowanych na Ukrainę produktów rolnych została przywieziona z UE, czytamy w informacji portalu www.fruit-inform.com.
czytaj dalej
Wysokie ceny jabłek w Szwajcarii
2018-02-28 08:09
Ceny jabłek w Szwajcarii są w mijającym sezonie sporo droższe od poprzedniosezonowych. Najwięcej w górę poszła cena Braeburna.
czytaj dalej
Jak w handlu cytrynami?
2018-02-27 18:11
Jak obecnie wygląda sytuacja w handlu cytrynami w Polsce. Czy ceny hiszpańskich i tureckich owoców jeszcze wzrosły?
czytaj dalej
Rosyjski import owoców i warzyw częściowo odzyskany
2018-02-27 17:06
W porównaniu z poprzednim rokiem rosyjski import świeżych owoców i warzyw znacznie wzrósł w ujęciu rok do roku.
czytaj dalej
Ceny jabłek – coś się zmieniło?
2018-02-27 16:09
Dziś, w środę, w woj. lubelskim jabłka na eksport skupowane są w następujących cenach:
czytaj dalej
Ukraina: hossa malinowa przeradza się w nadpodaż
2018-02-27 14:10
Ukraińscy producenci malin zaczynają mieć problem z nadpodażą tych owoców. Mrożone owoce nie idą tak dobrze jak się spodziewano.
czytaj dalej
Jabłka przemysłowe nieco droższe?
2018-02-27 12:03
Dziś, we wtorek, firmy pośredniczące w skupie jabłek przemysłowych z Lubelszczyzny, płacą za przemysł:
czytaj dalej
Kosmiczne ceny Renety i Boskoopa
2018-02-27 11:09
Producenci Renety i Boskoopa, którym udało się mieć w tym roku jakąkolwiek „sensowną” produkcję nie mają powodów do zmartwień. Ceny tych odmian są bowiem coraz wyższe.
czytaj dalej
Azerbejdżan zwiększył eksport orzechów laskowych
2018-02-27 08:06
Poprzednioroczne zbiory orzechów laskowych w Azerbejdżanie pozwoliły na zwiększenie eksportu tych owoców. Jest w ogóle szansa na rekord w tej materii.
czytaj dalej
Naukowcy z Instytutu Inżynierii Rolniczej i Biogospodarki Leibniza w Poczdamie opracowali nowy system czujników do pomiaru przepływu powietrza w komorach przechowalniczych dla owoców i warzyw.
czytaj dalej
Drogo, ale stabilnie?
2018-02-26 17:02
Sytuacja w handlu gruszkami Konferencja z importu pozostaje relatywnie stabilna. Co to oznacza w praktyce? Czy ceny uległy jednak jakimś zmianom? A jak ceny gruszek krajowych?
czytaj dalej
Są zmiany cen jabłek eksportowych?
2018-02-26 15:50
Dziś, w poniedziałek, firmy z Mazowsza kupują jabłka eksportowe w następujących cenach:
czytaj dalej
Ceny przemysłu jabłkowego
2018-02-26 14:02
Dziś, w poniedziałek, jabłka przemysłowe na Mazowszu skupowane są w następujących cenach:
czytaj dalej
Winogrona coraz droższe?
2018-02-26 12:06
Sezon na winogrona z południowej półkuli niedawno się rozpoczął i praktycznie od samego początku ceny są coraz wyższe. Generalnie stabilnie nie jest. A ile dziś trzeba zapłacić za owoce z Chile i RPA?
czytaj dalej
Hiszpania: Rozpoczęcie kampanii arbuzowej
2018-02-26 11:09
Na hiszpańskim rynku pojawiły się pierwsze arbuzy. Tegoroczna kampania rozpoczęła się wcześniej niż przed rokiem.
czytaj dalej
Jaka przyszłość czeka odmianę Red Jonaprince?
2018-02-26 08:06
W naszym kraju bardzo rośnie zainteresowanie odmianą Red Jonaprince. Rośnie produkcja drzewek i jabłek. Powiększa się także powierzchnia sadów tej odmiany.
czytaj dalej
Idą chłody, idzie zastój?
2018-02-23 17:10
Zainteresowanie jabłkami na rynku owoców eksportowych zaczęło spadać, niczym temperatury na termometrach.
czytaj dalej
Staniały truskawki z Grecji?
2018-02-23 16:05
Sytuacja w handlu truskawkami wciąż pozostaje trudna. Ceny są wysokie, a podaż ograniczona. A ile dziś kosztują owoce z Grecji i Hiszpanii?
czytaj dalej
Berry Congress – Najważniejsze wydarzenie w branży jagodowej!
Berry Congress to prestiżowe wydarzenie, które gromadzi czołowych ekspertów, producentów, dystrybutorów i detalistów związanych z sektorem jagodowym. Kongres stanowi wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń, poznania najnowszych trendów rynkowych oraz nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Uczestnicy mają możliwość wysłuchania inspirujących prelekcji, paneli dyskusyjnych i case studies, które przybliżają najważniejsze wyzwania i innowacje w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Dołącz do nas i bądź częścią przyszłości rynku jagód! Więcej informacji znajdziesz na stronie Berry Congress.


